Ознака: ким кардашијан
Естрада 19.03.21 | 09:09

Ким Кардашијан има нов рапер додворувач подготвен да се сретнат веднаш штом ќе биде слободна

По разводот на ријалити ѕвездата Ким Кардашијан со раперот Кање Вест, друг рапер станал главен додворувач со цел да го освои срцето на Ким. како што објави магазинот...

Естрада 15.01.21 | 11:10

ЈК ѝ пиша на Ким: Или признај или барем е*ено викни ме да работам со тебе

Јелена Карлеуша е бесна што Ким Кардашијан на „Инстаграм“ се пофали со комбилизон, за кој српската ѕвезда тврди дека е нејзина лична креација. Карлеуша прво коментираше...

Калеидоскоп 09.01.21 | 13:52

Ким Кардашијан и официјално објави крај: Готово е, липам!

Старлетата Ким Кардашијан објави снимки од последното снимање на емисијата „Keeping Up with the Kardashians“.  Таа на својот Инстаграм профил објави дека се збогувала од екипата која...

Калеидоскоп 07.01.21 | 09:54

Канје има психичко пореметување, секој кој боледува од тоа знае како е: Ким конечно се разведува

Ким Кардашијан и Канје Вест дефинитивно ќе се разведат, а познатата старлета, според американските медиуми, веќе ангажирала адвокат. Ким веќе ангажираше адвокат, и иако...

Естрада 06.01.21 | 18:08

Развод на деценијата: Ким Кардашијан и Кање Вест ставаат точка на бракот

По бројните шпекулации за можниот развод на најмоќниот пар во светот на шоубизнисот, Ким Кардашијан и Кање Вест, се чини доаѓа и дефинитивнта потврда дека тие двајца...

Естрада 17.12.20 | 15:55

Почина мексиканската Ким Кардашијан

Познатата светска инфлуенсерка Џоселин Кано која на Инстаграм ја следеа дури 12,9 милиони луѓе, почина на 29 години. Како што пренесуваат светските медиуми, Џоселин умрела...

Естрада 27.10.20 | 15:51

Кортни Кардашијан се пофали дека ја има најдобрата недела во својот живот

Постарата сестра на Ким Кардашијан, Кортни, ужива со сестра и на тропски одмор, каде што Ким минатата недела го прослави својот 40. роденден. Кортни Кардашијан (41) ужива...

Сцена 09.09.20 | 15:37

Ким Кардашијан објави дека е доста

По цели 14 години, реалното шоу „Keeping Up With The Kardashians“ повеќе нема да се снима. Веста ја објави самата Ким Кардашијан на Инстаграм. Сезоната 20 ќе биде последна и ќе биде прикажана...