Ознака: килијан мбапе
Фудбал 03.01.22 | 09:39

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ уште долго време

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, зборуваше за ситуацијата со договорот на Килијан Мбапе, што истекува на крајот од сезонава. Поради таквата ситуација, Мбапе веќе...

Фудбал 28.12.21 | 15:45

Mбапе сонува да ја освои Лигата на шампионите

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе ги искажа своите желби за новата, 2022 година. Тој се осврна и на натпреварот против Реал Мадрид во осминафиналето на Лигата...

Фудбал 17.11.21 | 08:56

Мбапе прв пат во кариерата постигна гол за Франција на четири натпревари по ред

Со постигнатиот гол на дуелот против Финска, Килијан Мбапе, за шрвпат во кариерата ги тресе противничкуите мрежи на четири последователни натпревари на француската...

Фудбал 16.10.21 | 10:05

УЕФА сака да го смени правилото за офсајд по голот на Мбапе

Килиан Мбапе беше еден од хероите на Франција, кој беше најзаслужен за трофејот во Лигата на нации. Неговиот гол против Шпанија во финалето беше доста контроверзен,...

Фудбал 15.10.21 | 16:03

Покетино се надева дека Мбапе ќе остан во ПСЖ

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино изјави денеска оти верува дека напаѓачот Килијан Мбапе би можел да се предомисли и да остане во клубот од Париз. Мбапе ова лето бараше...

Фудбал 05.10.21 | 08:11

Mбапе призна дека требало да оди во Реал Мадрид

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе изјави дека можел да го напушти клубот во текот на летниот преоден рок. – Приврзан сум за ПСЖ. Ако заминев во летниот преоден...

Фудбал 30.08.21 | 17:54

Пропаѓа трансферот во Реал?: ПСЖ не сака да го продаде Мбапе за помалку од 200 милиони евра

Реал Мадрид и ПСЖ ги продолжуваат преговорите околу евентуалниот трансфер на напаѓачот Килијан Мбапе. Сепак, францускиот клуб не е подготвен да се раздели со 22-годишниот...

Фудбал 26.08.21 | 23:45

Трансферот е договорен: Мбапе ќе биде нов фудбалер на Реал Мадрид

Најголемата трансфер-сага во европскиот фудбал во последните неколку години, трансферот на Килијан Мбапе во Реал Мадрид ја има својата разрешница. Како што објави реномираниот...

Фудбал 24.08.21 | 16:13

Освоив се: Дали Мбапе најави заминување од ПСЖ?

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе проговори за неговиот настап во францускиот шампионат. – Секој има план против Килијан, на секој натпревар. Ова значи дека...

Фудбал 16.08.21 | 08:55

Мбапе одби да потпише нов шестгодишен договор со ПСЖ, сака да се пресели во Реал Мадрид

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, многу веројатно ќе го напушти францускиот клуб. Според шпанскиот весник, „Марка“, 22-годишниот Французин нема намера да потпише...

Фудбал 12.08.21 | 10:05

Мбапе останува во ПСЖ, за следната сезона доаѓа и Роналдо

Килијан Мбапе и покрај желбата да си замине од Париз, останува во ПСЖ и следната сезона. Според „АС“, претседател на парижаните, Насер Ал-Келаифи знае дека напаѓачот...

Фудбал 11.08.21 | 15:04

Mеси дојде ама Мбапе си оди од ПСЖ

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе очекува да го напушти тимот во август, пренесува „AС“. Според шпанскиот спортски весник, 22-годишниот Французин не планира...

Фудбал 05.07.21 | 13:29

Анелка со порака до Мбапе: Мора да го напуштитш ПСЖ ако сакаш да бидеш најдобар

Поранешната ѕвезда на францускиот фудбал, Николас Анелка, испрати совет до Килијан Мбапе, за натамошниот развој на неговата кариера. Во порака до својот сонародник...

Фудбал 29.06.21 | 09:33

Мбапе им се извини на навивачите за промшениот пенал

Напаѓачот на Франција, Килијан Мбапе им се извини на навивачите за промашениот пенал, синоќа во осминафиналето од ЕВРО 2020 против Швајцарија. Франција е елиминирана...

Фудбал 20.05.21 | 08:18

Икарди и Мбапе му го донесоа купот на ПСЖ

Пари Сен-Жермен синоќа го победи Монако со 2:0 и го освои Купот на Франција. Головите на „Стад де Франс“ во Париз ги постигнаа Мауро Икарди  и Килјан Мбапе. За ПСЖ ова...

Фудбал 11.03.21 | 10:00

Мбапе сруши рекорд на Меси во ЛШ

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе го собори рекордот на фудбалерот на Барселона, Лионел Меси во Лигата на шампионите. Дваесет и двегодишниот Французин синоќа...

Фудбал 02.03.21 | 12:12

Дали Мбапе може да биде новиот Меси?

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино е убеден дека напаѓачот на тимот Килијан Мбапе, може да стане наследник на капитенот на Барселона, Лионел Меси и напаѓачот...

Фудбал 25.02.21 | 15:03

ПСЖ сака да ги задржи Нејмар и Мбапе

Спортскиот директор на Пари Сен-Жермен, Леонардо зборуваше за преговорите за продолжување на договорите со напаѓачите на тимот Килијан Мбапе и Нејмар. – Бев изненаден...

Фудбал 26.10.20 | 20:22

Дали Мбапе конечно ќе ја освои Лигата на шампионите?

Килијан Мбапе сака титула во Лигата на шампионите со Пари Сен Жермен и потоа трансфер во „голем клуб“, тврди поранешниот играч за врска на тимот и француски репрезентативец...

Фудбал 06.09.20 | 20:54

Мбапе бара добри засилувања за конечно да ја освојат Лигата на шампионите

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе, верува дека неговиот тим може да ја освои Лигата на шампионите. – Се разбира, јас сум оптимист дека ќе ја освоиме Лигата на...