Ознака: Кичево – Охрид
Црна хроника 05.07.20 | 14:19

Судар на четири возила на патот Кичево – Гостивар, едно лице потешко повредено

Во сообраќајна незгода што се случила вчера кај кичевското село Колари, триесет и двегодишна кичевчанка се здобила со тешки телесни повреди и е пренесена во Ургентниот...

Економија 25.06.20 | 19:15

На автопатот Кичево-Охрид ќе пораснат компири

СДСМ ќе го паметат по рушењето на споменикот на Ќосето, рушењето на оградата пред Владата, тунелот под Калето и други „проекти, истакна Антонио Милошоски во емисијата...

Сервиси 04.02.20 | 08:50

Прекин на сообраќајот на патниот правец Кичево – Охрид

На патниот правец Кичево-Охрид денеска од 12 до 15 часот ќе има прекин на сообраќајот во време траење од 15-20 минути. Како што соопштија од ЈП Македонијапат прекинот е поради...

Економија 09.01.20 | 14:58

Сугарески: Летово од Врбјани до Охрид ќе се патува по новиот автопат

Пуштање во употреба на првите 30 километри од автопатот Кичево – Охрид, обнова на локални патишта во должина од 450 километри, завршување на првата делница од пругата...