Ознака: Кичево – Охрид
Сервиси 15.11.21 | 08:29

Прекини на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Поради изведување градежни работи (минирање) на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – Песочан, денеска во периодот помеѓу 12:00 и 15:00 часот сообраќајот...

Црна хроника 03.10.21 | 12:41

Возило излета од недовршениот пат Кичево- Охрид

На 03.10.2021 во 03,00 часот кај с.Ботун на магистралниот пат Охрид-Кичево патничко моторно возило „киа соренто“ со охридски регистарски ознаки управувано од 17 годишен малолетник...

Економија 22.09.21 | 15:50

Заев ја обвини опозицијата дека ја блокира изградбата на автопатот Кичево-Охрид

Премиерот Заев денеска ја обвини опозицијата дека блокира многу важни закони меѓу кои и за иградба на автопатот Кичево-Охрид чии рок владата повторно го продолжи.   –...

Економија 03.09.21 | 16:13

Бочварски тврди: Силно сме посветени на завршување на автопатот Kичево-Охрид

Од 70 -те нови репроектирања на автопатот Кичево-Охрид, за само два месеци државата изготви и одобри 35 проекти. Силно сме посветени на завршување на автопатот, уверуваме...

Сервиси 20.08.21 | 11:29

Во прекин сообраќајот на патот Кичево –Охрид во период 11.30 и 14.30 часот

Прекинот ќе биде во време траење од 15-20 минути поради изведуање градежни работи минирање.

Економија 18.08.21 | 09:00

Нов рок за изградбата на автопатот од Охрид до Кичево – 31.12.2023

Владата на седница усвои Информација со која се утврдува дека 31.12. 2023 година е рокот за завршување на работите за изградба на автопатот, делница Кичево – Охрид. На...

Сервиси 22.06.21 | 08:16

Минирање на патот Кичево-Охрид, утре прекин во сообраќајот на делницата Пресека-село Врбјани

На патниот правец А2 Кичево-Охрид, на делницата Пресека-село Врбјани, сообраќајот ќе биде во прекин 15-20 минути меѓу 12:00 и 15:00 часот. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“,...

Вести 01.06.21 | 16:05

За српските туристи нема бесплатна патарина кон Охрид за да не го видат срамот со автопатот

Ќе ве потсетам на нивните епохални епски ветувања од типот 600 километри автопатишта и експресни патишта 550 километри магистрални и регионални, 1.000 километри локални...

Сервиси 30.12.20 | 12:27

Сообраќајот на патот Кичево-Охрид во прекин поради минирање

Поради изведување работи на пат (минирање) на патниот правец Кичево – Охрид кај с.Врбјани во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин во периоди од 10 до...

Сервиси 22.11.20 | 08:20

Поради минирање во вторник во прекин сообраќајот на патот Кичево – Охрид

Поради изведување градежни работи (минирање) на патниот правец Кичево – Охрид, на делницата Пресека – село Врбјани, во вторник  (24 ноември), сообраќајот ќе биде во прекин...

Сервиси 30.10.20 | 10:34

Изменет сообраќаен режим на неколку делници на патот Кичево – Охрид

Г.П. Викторија Инвест известува дека на 30.10.2020 (петок), ќе се почне со изведување градежни работи на патниот правец А2 Кичево – Охрид, поточно на делницата помеѓу с. Климештани...

Сервиси 19.10.20 | 09:26

Прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани

Од АМСМ информираат дека денеска (понеделник, 19 октомври) на патниот правец Кичево – Охрид, на потегот кај село Врбјани, по планинскиот премин Пресека, поради работи...

Економија 24.09.20 | 21:40

Ивановски кон Бочварски: Ние остануваме слепо црево во Европа во инфраструктурата

Претседателот на Комисијата за транспорт Синиша Ивановски, во вечерашната „Топ тема“ на Телма телевизија истакна дека Македонија е слепо црево на Европа во инфраструктурата,...

Економија 17.09.20 | 15:13

Поинтензивна изградба на автопатот Кичево-Охрид и проширување на делницата Тетово-Гостивар

Претставувајќи ги приоритетите во работата и насоките и проектите од мандатното писмо од премиерот, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски најави дека ќе...

Економија 07.07.20 | 15:45

Според Шекеринска, автопатот Кичево – Охрид е при крај

Автопатот Кичево – Охрид со сите девет клучки, по сите можни грешки на минатата влада е во последна фаза, и до крајот на 2021 ќе биде комплетно функционален, порача вицепремиерката...

Црна хроника 05.07.20 | 14:19

Судар на четири возила на патот Кичево – Гостивар, едно лице потешко повредено

Во сообраќајна незгода што се случила вчера кај кичевското село Колари, триесет и двегодишна кичевчанка се здобила со тешки телесни повреди и е пренесена во Ургентниот...

Економија 25.06.20 | 19:15

На автопатот Кичево-Охрид ќе пораснат компири

СДСМ ќе го паметат по рушењето на споменикот на Ќосето, рушењето на оградата пред Владата, тунелот под Калето и други „проекти, истакна Антонио Милошоски во емисијата...

Сервиси 04.02.20 | 08:50

Прекин на сообраќајот на патниот правец Кичево – Охрид

На патниот правец Кичево-Охрид денеска од 12 до 15 часот ќе има прекин на сообраќајот во време траење од 15-20 минути. Како што соопштија од ЈП Македонијапат прекинот е поради...

Економија 09.01.20 | 14:58

Сугарески: Летово од Врбјани до Охрид ќе се патува по новиот автопат

Пуштање во употреба на првите 30 километри од автопатот Кичево – Охрид, обнова на локални патишта во должина од 450 километри, завршување на првата делница од пругата...