Ознака: катна гаража
Скопје 13.01.21 | 17:26

Расипаниот лифт во катната гаража „Смилевски конгрес“ се уште е ризик за граѓаните, не е затворен ниту означен

Расипаниот лифт во катната гаража „Смилевски конгрес“ во центарот на Скопје се уште претставува ризик за граѓаните, бидејќи не е затворен и не е означен дека е надвор...

Скопје 13.01.21 | 15:22

АДСДП: Вандали го отворија расипаниот лифт, повторно е затворен и означен

Во однос на реакциите во јавноста по објавениот текст за сигурносниот проблем со отворен иотлифт во катната гаража „Смилевски конгрес’’, од АД за стопанисување со...

Скопје 13.01.21 | 12:02

Провалија наместо лифт во катната гаража „Смилевски конгрес“

Малку недостига да дојде до вистинска трагедија во катната гаража „Смилевски конгрес“ во Центар, каде расипан лифт стои отворен без никаков знак за предупредување...

Култура 25.12.19 | 11:36

Во катната гаража „26 Јули“ отворена „Skopje street art & graffiti gallery 2“

Скопје доби уште една галерија на урбана уметност. Во катната гаража „26-ти Јули“, вчера беше отворена Skopje street art & graffiti gallery 2, а Скопје доби уште едно ново урбано обележје,...

Скопје 10.10.19 | 16:02

Шилегов: Името на катната гаража не му одговара на Скопје

Бурни реакции во јавноста изминатите денови имаше за преименувањето на катната гаража „Македонска Фаланга“. Вчера се отстранија буквите од името на објектот, а денеска...

Скопје 30.06.19 | 14:36

Само станарите ќе паркираат во строгиот центар на градот, другите во катните гаражи

Општина Центар планира катните гаражи во центарот на градот, кој во најголем дел се полупразни да почнат да се користат. На паркинзите во строгиот центар на градот кај...