Ознака: јован митревски
Македонија 29.07.21 | 14:27

СДСМ велат дека иако за целиот свет сме Македонци сепак ја прифатиле резолуцијата на ВМРО-ДМНЕ

Македонскиот јазик, македонскиот идентитет и македонската посебност се меѓународно признаени и потврдени, влезени во нашата лична карта во Организацијата на Обединетите...

Македонија 18.04.21 | 14:55

Joван Митревски од СДСМ: Гласањето на пратеници со скафандери е по сите протоколи

Парламентарното мнозинство, вклучувајќи ги и пратениците позитивни на Ковид-19, за кои е обезбеден посебен протокол, денеска ќе ги изгласаат пакет мерките за помош на...

Македонија 10.11.20 | 15:00

Не било важно: СДСМ пак нема да дојде во Собрание на Комисија посветена за Бугарија

Координаторот на пратеничка група на СДСМ и коалицијата Јован Митрески го повтори ставот дека нема потреба да се дискутира за македонскиот јазик и идентитет во Собранието...

Македонија 03.01.20 | 17:00

Митрески: Денешниот ден е најава за уште една победа на СДСМ и Зоран Заев

Стравот кај ВМРО-ДПМНЕ е преголем и јавно го покажувате. Не можете да се помирите дека Зоран Заев е претседател на СДСМ и ќе не води до нова победа. ВМРО-ДПМНЕ се уште...

Македонија 25.02.19 | 12:51

Митревски: Џафери должи одговор, зошто ја прекина седницата?

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митревски, денеска на прес-конфернција истакна дека тој и неговата партија бараат одговори од претседателот Талат...

Македонија 11.01.19 | 18:09

15-20 минути нè делат од Северна: Договоривме сценарио, почнуваме, НЕМА ИЗЛЕГУВАЊЕ…

Се е договорено, само 15-20 минути не делат од Северна – пратениците на СДСМ добиваат инстриукции од координаторот на претеничката група Јован Митревски како да постапат...

Македонија 09.01.19 | 12:50

Јован Митревски е нов координатор на пратеничката група на СДСМ

Пратеникот од редовите на владејачката СДСМ, Јован Митревски е нов координатор на пратеничката група во Собранието. Тој доаѓа на местото на пратеникот Томислав Тунтев...