Ознака: Јован Јаулески
Македонија 30.08.20 | 18:40

Јаулески: Образованието е на дното, законот за високо образование остана празно слово на хартија

За време на расправата во Собранието за избор на Владата, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, истакна дека образованието во државата е на дното, без...

Македонија 30.08.20 | 15:01

Милошоски: Власта од Македонија направи единствена држава која нема концепт кога и како ќе почне учебната година

На денешната собраниска седница за гласање на владата се обрати пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, кој рече дека власта од Македонија направи единствена...

Македонија 03.07.20 | 12:30

Јаулески: Ослободување од партиципација за сите редовни студенти за учебната 2020/2021

ВМРО-ДПМНЕ ги става студентите на прво место. Поради последиците од коронавирусот врз економијата и буџетот на граѓаните, погодени се и студентите и нивниот стандард...

Македонија 24.06.20 | 15:08

Јаулески: Младинските подмладоци на сестринските партии од Европа со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Сакам да се заблагодарам на European Democrat Students за дадената силна поддршка за претстојните предвремени парламентарни избори на 15 јули. Поддршката од ЕДС е јасна порака дека...

Македонија 14.03.20 | 17:52

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги информира граѓаните за начините на превенција од корона вирусот

Заради сѐ поголемиот замав на вирусот #COVID19, наместо кампања за парламентарни избори, Унијата на млади сили на ВМРО – ДПМНЕ преку Републичката комисија за здравство,...

Македонија 01.03.20 | 17:55

Јаулески со порака до СДСМ: Ќе одговарате за сите куферчиња, тендери, поткупи..

Гледам дека СДММ под раководство на аболираниот криминалец и нивен лидер Зоран Заев оставиле празна кутија Swarovski пред судот. Криминалнците си остануваат криминалци,...

Македонија 27.02.20 | 22:49

Mладите се иселуваат поради потиснувањето на правдата и матните зделки на Заев

Младите се иселуваат од државата поради потиснувањето на правдата, поради оние матни зделки помеѓу Зоран Заев и сите оние судии и обвинители кои од ден во ден гледаме...

Македонија 27.02.20 | 22:22

Јаулески: Мора да се стави крај на диригирање на судските постапки

Претседателот на младите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески во „КликПлус“ на ТВ21 рече дека мора да се стави крај на диригирање на судските постапки. Каде е истрага за снимките...

Македонија 17.11.19 | 18:39

Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ се одржа денеска по 28 пат. На конференцијата присуствуваше и с еобрати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и Хавиер...

Македонија 17.11.19 | 16:36

Јаулески: Нема млад човек што не се срами од овие луѓе што ни ја водат државата

Претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески своето денешно обраќање го почна со тоа дека „во моментот чувствува среќа, но и горчина, гнев, тага и разочараност....

Скопје 08.05.19 | 13:57

Почитувани родители, во вакви тоалети одат вашите деца, ваква храна јадат

Претседателoт на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, денеска се обрати до јавноста од пред студентскиот дом „Стив Наумов“, местото, како што рече, на...