Ознака: Јован Андоновски
Македонија 26.02.24 | 12:38

Случаите со Леонид Индов и Јани Иванов не се единствени, ФЗОМ не им овозможува третман, а нивната состојба се влошува, вели Андоновски

Заменик омбудсманот на Македонија Јован Андоновски одговорајќи на новинарско прашање во врска со случајот Леонид Индов најави дека оваа недела ќе почне да се работи...

Македонија 22.02.24 | 17:28

Андоновски: Манолева не ја говори вистината за Леонид

Заменик народниот правобранител Јован Андоновски вели дека заменик министерката Маја Манолева не ја говори вистината. „Таткото на Леонид Индов се има обратено во...

Македонија 20.02.24 | 12:42

Откако претставници на државни институции се испофалија дека Леонид е транспортиран со специјализираниот хеликоптер на лекување во Виена, ФЗО го одбил неговото барање за лекување во странство

Откако младиот Леонид со специјален хеликоптер беше пренесен во Виена на лекување, Фондот за здравство го одбил неговото барање за лекување во странство. Оваа информација...

Македонија 02.06.22 | 11:57

Заменикот народен правобранител Андоновски во Киев се сретна со украинската колешка Сивицка

Заменикот народен правобранител Јован Андоновски е во посета на Украина каде се сретна со својата украинска колешка Ирина Сивицка со која разговараше за клучните прашања...