Ознака: Јана Белчева
Скопје 03.12.21 | 10:05

Само за мајката на Белчева немало мораториум: Врз трошната барака ќе никне објект од 1000 квадрати, Шанса за центар ја бранат

Изминативе 70 години ние бевме жртви на институциите кои нè водеа низ бескрајни лавиринти и нема да дозволиме некои активисти да си поигруваат со нас. Токму поради тие...

Скопје 22.11.21 | 16:43

Жителите на Ново Маало реагираат: Јана Белчева да престане да не блокира и да ја замајува јавноста

Жителите на Ново Маало, во соопштение до јавноста, велат дека се крајно револтирани од постапките на советничката група „Шанса за Центар“ и Јана Белчева кои продолжуваат...

Скопје 21.10.21 | 20:52

Белчева: Ќе коалицираме со вредности и со принципи за решенија базирани на квалитетни анализи

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги повика Левица и независните советници од листата Шанса за Центар, предводена од Јана Белчева, да се обединат во Советот на Општина Центар. -Како...

Скопје 14.09.21 | 11:45

Општина Центар: Белчева да врати над 100.000 денари за патувањето во Осло и со тие пари да купи лаптопи

Паушални и политикантски се барањата на носителот на советничката листа на „Шанса за Центар“, Јана Белчева Андреевска, поврзани со КК „Работнички“. Советничката...

Скопје 14.09.21 | 11:40

Шанса за Центар: Лаптопите да им се дадат на учениците наместо на советниците

Граѓанската иницијатива „Шанса за Центар“ чиј носител е актуелната советничка во општината Центар Јана Белчева се противи на усвојување на предлог одлуките кои се...

Скопје 15.08.21 | 13:30

Започна внатрешната битката на СДСМ за Центар: Другарката на Шекеринска ја претстави „Шанса за Центар“

Поранешната претседателка на Советот на Општина Центар Јана Белчева-Андреевска, која ja предводи листата на независната граѓанска иницијатива „Шанса за Центар“ на...

Скопје 14.08.21 | 15:34

СДCM пpотив СДCМ во Центар: Најдобрата другарка на Шекеринска со независна листа на изборите

Јана Белчева Андреевска, која околу 2, 5 години претседаваше со Советот на Центар, пред да си даде оставка, на овие избори ќе се обиде да обезбеди нов советнички мандат...

Скопје 26.04.21 | 08:46

Шилегов: Белчева гласаше за ДУП-от кога ѝ требаше за нејзин имот на Водно, сега повикува да не се применува ДУП

Во вечерашното гостување на Сител, скопскиот градоначалник Петре Шилегов рече дека поранешна претседателка на Советот на Општина Центар гласала за ДУП кој се однесувал...

Скопје 13.04.21 | 23:30

Богдановиќ има рок од две недели да даде одобрение за градба кај Холидеј Ин или да ги врати парите

Во гостувањето на Клик Плус вечерва, советничка во општина Центар, Јана Белчева Андреева посочи дека краток е рокот да се најде решение за спорниот проект кај Холидеј...

Скопје 13.04.21 | 23:06

Белчева до Богдановиќ: Вашата моќ пред една година била доволно силна да го стопирате планот

„Општината малку селективно постапуваше“, му порача советничката во општинското Собрание Јана Белчева на градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ во дебатниот...

Скопје 13.04.21 | 22:48

Белчева: Има висок ризик на корупција во одредени договори во Центар

Советничката во општинското Собрание Јана Белчева во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека од Антикорупција им било посочено дека има висок ризик на корупција...