Ознака: изменет сообраќаен режим
Скопје 16.09.22 | 13:18

Викендов блокирани улиците во Скопје – ЈСП со посебен возен ред

Ве информираме дека утре, сабота (17.09.2022 год), во период од 17.30 часот до 20.30 часот, поради одржување на велосипедска трка „Куп на Град Скопје“, дел од централното градско...

Сервиси 19.09.21 | 08:42

Избегнувајте ги овие крстосници: Изменет сообраќаен режим денеска во Скопје

Поради реализација на манифестацијата „Вело Фиеста“ денеска од 09 до 14 часот ќе има посебен сообраќаен режим на дел од ул.„Димитрие Чуповски“, на потегот од крстосницата...

Скопје 06.09.21 | 17:23

Изменет режим на сообраќај утре во Скопје

Поради подготовки за настанот по  повод Денот на независноста утре почнувајќи од 11:00 часот во централното градско подрачје ќе има изменет сообраќајниот режим. – Затворени...

Скопје 25.10.19 | 11:13

Викендов во Скопје: Затворени повеќе улици за сообраќај

Поради меѓународниот кружен натпревар во автомобилизам ФИА – ЦЕЗ Награда на град Скопје „Скопје-2019“ викендов од 7 до 17 часот ќе биде затворен за сообраќај потегот...

Сервиси 08.10.19 | 08:59

Од денеска еден месец променет режим на патот Прилеп-Крушево-Сладуево

Промена на сообраќајниот режим ќе има од денеска, па во наредните 30 дена на дел од регионален пат Мало Коњари, делница Прилеп – Крушево – Сладуево. Денеска од 13:00 часот...

Скопје 04.10.19 | 12:39

Утре изменет сообраќаен режим поради манифестацијата „Бела ноќ“

На 05.10.2019 (сабота) со почеток од 19.00 часот, во организација на ЈУ Универзална сала Скопје, ќе се одржи традиционалната манифестација „БЕЛА НОЌ“, на платото пред Универзална...