Ознака: Иво Котевски
Твитови 01.11.19 | 15:53

Советникот Забрчанец го оправи потпретседателот Коста: Не му кажувај!

Советникот Марјан Забрчанец го оправа потпретседателот Коста Петров. Бесценето! Коста збунетиот и @Zabrcanec суфлерот. pic.twitter.com/bRgq59Vcvb — Wicked Mrchatina (@Mrchatina) November 1, 2019

Македонија 31.10.19 | 23:33

Заев безочно манипулираше со трагедии за власт, ветуваше „вистина“ за Нешкоски, Младенов…

За да дојде на власт, Заев практично организираше кpвави протести, потсети Иво Котевски во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21. 40 пoлициски службеници...

Македонија 31.10.19 | 23:21

Излезете надвор да ги пречекате „Фејсбук“ и „Гугл“, гужва е

Излезете надвор да ги пречекате „Фејсбук“ и „Гугл“, гужва е тука не можат да ред да дојдат луѓево тука за да инвестираат. Вака вечерва му порача директорот на Центарот...

Македонија 10.08.19 | 18:27

Котевски за Пинк: Со рекетарската афера Македонија е распната на столбот на срамот

Во интервју за „ТВ Пинк“, директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски вели дека рекетарската афера трае веќе со недели, потенцирајки дека Македонија...