Ознака: Иван Чупиќ
Ракомет 15.05.20 | 09:17

Чупиќ останува во Вардар

Иако се уште нема официјална потврда од стрна на еврпскиот ракометен шампион Вардар, постои потврда дека хрватскиот интернационалец Иван Чипиќ ја продолжиул соработката...

Ракомет 30.03.20 | 22:55

Како Чупиќ ги мотивирал соиграчите: Ако можевме да го победиме Еурофарм, можеме и Барселона

Некогашниот вардарец Игор Карачиќ во подкастот за „Балкан Хендбол“ откри и интересна ситуација во соблекувалната на Вардар, на Ф4-турнирот во Келн каде се освои првата...

Ракомет 29.02.20 | 20:02

Чупиќ со емотивно обраќање: Ако ни плати некој авион ќе биде добро, ако не ќе одиме со автобус 20 часа

Иван Чупиќ имаше емотивно обраќање по поразот од Монпеље. Тој вели дека во овој момет толку им се можностите и оти ќе направат се да ја освојат СЕХА лигата но дека не...

Ракомет 20.02.20 | 10:19

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко и Михајловски, наскоро ќе биде позната судбината на Вардар

Ракометарот на европски правак Вардар Иван Чупиќ вели дека играчите имале состанок со Сергеј Самсоненко и Михајло Михајловски и наскоро ќе имаат повеќе информации...

Ракомет 04.06.19 | 00:07

Чупиќ и Шишкарев: Ова е победа за вас, победа за сите нас. Еден живот, една љубов!

Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ и рускиот Данил Шишкарев еуфорично не сакаа да бидат многу долги пред фановите на плоштад Македонија. Ви благодариме на сите...

Ракомет 03.06.19 | 10:01

Чупиќ: Се погледнавме во очи и рековме – ќе играме до крај

Малкумина веруваа во нас, останавме сами, но се погледнавме во очи и рековме – ќе играме до крај. Овој тим е составен од фантастични момчи кои секогаш го даваат најдоброто...

Ракомет 02.06.19 | 20:52

Еднаш со Кјелце, двапати со Вардар – Иван Чупиќ е првиот ракометар со три европски злата

Хрватскиот репрезентативец Иван Чупиќ е првиот ракометар во светот кој трипати го освоил европското злато во ракомет. Македонскиот ракометен шампион Вардар повторно...

Ракомет 04.05.19 | 21:16

Пик Сегед има добра публика, но никаде нема како во Скопје

Ракометарот кој добро знае како е да се победува на важните средби и кој има титули во Лигата на шампионите, Иван Чупиќ е внимателен пред утрешниот натпревар. Не сака...

Ракомет 23.03.19 | 23:30

Одговорот на Чупиќ ќе ве насмее: Со што го храниме Кристопанс?

Во фокусот на хрватските медиуми по натпреварот меѓу ППД Загреб и Вардар во осминафиналето од Лигата на шампионите беше хрватскиот репрезентативец на „црвено-црните“...