Ознака: италијанска мафија
Свет 09.04.21 | 14:05

Која е „Ндрангета“ чии лидери имаат македонски пасош: Maфија поопасна од „Коза Ностра“

Eден од најтајните и најмоќните италијански мафијашки ланци на организиран криминал, има  необично име – Ндрангета.  Ндрангета е мафијашка криминална организација...

Македонија 08.04.21 | 12:47

МВР делело пасоши и за италијанската мафија: Перачот на пари на групата „Ндагрета“ станал Македонец од Пустец

Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ денеска откри нови детали од аферата „Мафија“.Toј праша дали пасош издаден од МВР на Спасовски и Заев имал и еден од главните соработници...

Свет 30.03.21 | 09:59

Teтоважите го открија: Водачот на италијанската мафија падна поради готвење на Јутуб

Италијански мафијаш за кого беше распишана меѓународна потерница, е уапсен, бидејќи самиот тој ги покажувал своите готварски вештини преку видеоснимки на Јутјуб. Италијанската...

Свет 30.03.21 | 09:35

Го сокрил лицето, го издале тетоважите: Уапсен италијански мафијаш, објавувал готварски видеа на Јутјуб

Италијански мафијаш за кого беше распишана меѓународна потерница, е уапсен, бидејќи самиот тој ги покажувал своите готварски вештини преку видеоснимки на Јутјуб. Италијанската...

Свет 18.02.21 | 16:22

Знаеше тајни за сите влади: Почина „професорот“ на италијанската мафија

Мафијашкиот бос Рафаеле Кутоло, наречен „Професор“, главниот актер во една од најкрвавите епизоди на неаполската мафија во 1970-тите и 1980-тите, почина вчера во затвор,...

Балкан 26.01.21 | 15:05

Каква е италијанската мафија Ндрангета која е поврзана со политичари во Албанија

Eеден од најтајните и најмоќните италијански мафијашки ланци на организиран криминал, има  необично име – Ндрангета.  Ндрангета е мафијашка криминална организација...

Свет 21.05.20 | 11:20

И мафијата не е тоа што беше: Најпознатата италијанска група примала социјална помош

Стотина мафијаши, членови на калабриската група „Ндрангете“, побарале и добиле социјална помош наменета за најсиромашните граѓани на Италија, кои сега ќе треба да...

Свет 12.05.20 | 17:38

Големи апсења: Италијанската мафија не мирува и во време на корона

Италијанската полиција уапси 91 осомничен припадник на сицилијанската мафијашка организација Коза ностра за време на истрагата за перење пари и изнуда. Целта на акцијата...

Свет 11.03.19 | 12:04

Жив забетониран: Бившата ангажирала мафијаши за да му се одмазди на Албанецот Ламај

Шеесет и четиригодишна Италијанка ангажирала четворица сицилијански мафијаши за убиството на нејзиниот поранешен љубовник, кој ја ограбил. Како што пренесува „Гардијан“,...