Ознака: инциденти
Црна хроника 05.03.21 | 10:39

Обвиненија против седум насилници од протестите за „Монструм“

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против седуммина учесници на протестите во врска со пресудата...

Македонија 26.02.21 | 15:23

Демонстрантите кршеа и излози, полицијата се гаѓаше со камења и шишиња

Организаторите по испорачаните барања го прогласија протестот за „Монструм“ за завршен, но дел демонстрантите одбиваа да се повлечат и фрлаа со камења, шишиња и различни...

Фудбал 07.10.20 | 10:06

МВР бара да нема групно гледање на дуелот Македонија-Косово и апелира до навивачките групи да се воздржат од инциденти

Од МВР информираат дека се преземени сите потребни мерки за беспрекорна организација и одигрување на фудбалскиот натпревар од Лигата на Нации помеѓу репрезентациите...

Црна хроника 15.07.20 | 18:59

Попладнево неколку пријавени инциденти на избирачки места

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање...

Македонија 11.06.20 | 22:08

Сакале веднаш да го земат починатиот: Роднини навредувале доктори, директорот вели ова е секојневие

Полицијата само денеска во два одделни инциденти интервенирала во Градската општа болница „8 Септември“ која од почетокот на коронакризата со одлука на Министерството...

Балкан 15.05.20 | 18:02

Заболени Роми одбиле да одат во изолација, цела населба се кренала во бунт против медицинските лица

Жителите на ромската населба Неа Смирни во грчкиот град Лариса, предизвикаа инциденти, запалија стари гуми и спречија претставници на Националната организација за...

Балкан 04.03.20 | 09:59

Инциденти на грчко–турската граница кај Еврос: Бегалци и мигранти со разни предмети ја нападнаa грчката полиција

Група бегалци и мигранти, собрани на турската страна од, веќе затворената, граница со Грција, со разни предмети ја нападнала грчката полиција во обид нелегално да влезат...

Црна хроника 01.01.20 | 16:34

Само два инцидента во Скопје за новогодишната ноќ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оцени дека новогодишната ноќ поминала без ниту еден безбедносен ризик и со достоинствено празнување од страна на граѓаните....

Балкан 16.10.19 | 15:19

Инциденти во хрватскиот Сабор

Денешната седница на хрватскиот Парламент, на која премиерот Андреј Пленковиќ зборуваше за состојбата на нацијата, почна со инциденти. Опозицискиот пратеник од „Жив...