Ознака: Игор Којиќ
Естрада 22.04.21 | 14:22

Отиде во Загреб да ја моли: Игор сака Севе да му се врати

Игор Којиќ не се откажува од бракот со Северина.Иако пејачката најави дека е готово Игор не мисли така.Тој отпатува во Загреб да ја моли да му се врати. Тој сака тоа да...

Естрада 02.04.21 | 10:19

Игор ја напушти Северина

На љубовта и бракот меѓу Северина и Игор Којиќ дефинитивно им дојде крајот. Како што пишува хрватски „24 сата“, минатиот викенд Којиќ бил виден пред зградата во која...

Естрада 27.02.21 | 23:45

Нова епизода од разделбата: Игор отишол во Загреб да ја види Северина, таа не го пуштила дома

Како што пренесуваат медиумите, Игор Којиќ (33) бил виден пред станот на неговата сè уште сопруга Северина Којиќ (48) во Загреб. Двајцата се немаат видено лице в лице од...

Естрада 03.02.21 | 09:01

Северина и Игор ги избришале заедничките фотографии, дали разводот е неизбежен?

Хрватската пејачка Северина и нејзиниот сопруг, Игор Којиќ, се во брак од септември 2015 година, а веќе неколку месеци во јавноста се зборува дека меѓу нив има огромни...

Естрада 02.06.20 | 12:40

Игор Којиќ проговори за бракот со Северина

Сопругот на Северина, Игор Којиќ конечно реши да се обрати и да разјасни како стојат нештата во врска со неговиот брак со Северина. Имено, Игор на својот профил на Инстаграм...

Музика 19.05.20 | 09:53

Игор поднел документи за развод: Северина во долгови до гуша, Којиќ не сака проблеми и хистерија

Според наводите на медиумите, Игор Којиќ поднел документи за развод на бракот, а како што се дознава, причината е што пејачката има бројни финансиски проблеми, па не...

Сцена 12.05.20 | 14:52

Игор потврди дека се разведува од Северина?

Српските медиуми веќе некое време „шушкаат“ дека Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ се разведуваат. Овој пат медиумите објавија дека Игор направил нешто што само...

Естрада 12.05.20 | 11:23

Со еден потег Игор Којиќ потврди: Северина се разведува?

Српските медиуми веќе некое време „шушкаат“ дека Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ се разведуваат. Овој пат медиумите објавија дека Игор направил нешто што само...

Естрада 07.05.20 | 10:06

Сопругот Игор збеснал од предлогот: Северина сакала базен во дворот со морска вода

Хрватската пејачка Северина навистина сака да живее луксузно. Таа од сопругот Игор побарала во дворот на куќата на семејството Којиќ да изградата базен со морска вода....

Сцена 07.01.20 | 20:38

Северина: „Го сакам неговото храбро срце“

Северина Којиќ му се заблагодари на својот сопруг Игор Којиќ за љубовтаи поддршката што и’ ја дава, посебно во тешките мигови во животот, со заедничка фотографија, која...