Ознака: хром
Вести 20.02.24 | 12:37

Започнува изградбата на новата училишна спортска сала во Хром

Градоначалникот на Ѓорче Петров Алексаднар Стојкоски соопшти дека во следниот период отпочнуваат со постапка за изградба на нова училишна спортска сала во ООУ „Димитар...

Скопје 20.02.24 | 12:31

Нова спортска сала во населба Хром

Во наредниот период отпочнуваме со изградба на нова училишна спортска сала во ООУ ,,Димитар Поп Георгиев – Беровски” во населба Хром, којашто конечно ќе ги задоволува...

Црна хроника 01.10.23 | 17:26

Фатен убиецот кој 46 пати избоде скопјанец, па со мајка му го запалија станот

Денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае, во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција лишен е од слобода...

Црна хроника 01.10.23 | 13:00

Мајка го подметнала пожарот во Хром за да го прикрие убиството што го сторил синот

Основното јавно обвинителство Скопје постапува по кривична пријава во врска со настанот од 22 септември, кога по предизвикан пожар во стан на улицата Исаија Маџовски,...

Црна хроника 23.09.23 | 15:17

Некој го убил мажот што изгоре во пожар во стан во Хром

Јавното обвинителство соопшти дека вчерашниот пожар во скопската населба Хром бил подметнат од страна на некој кој сакал да го сокрие убиството на сопственикот на...

Црна хроника 22.09.23 | 13:28

Едно лице загина во пожарот во стан во Хром

Едно лице загина во пожар, кој денеска избувна во стан на улица „Исаија Мажовски“ во скопската населба Хром. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје...

Црна хроника 22.09.23 | 11:07

Гори зграда во Хром

Пожар во стан во петкатна зграда во населбата Хром, пренесува ТВ Телма. Црн дим излегива од прозор на четвртиот кат. Противпожарни екипи во моментов интервенираат во...

Сервиси 28.08.23 | 12:53

Во Хорм утре ќе нема струја

Корисниците од улиците „Исаја Мажовски“, „Воин Драшкоци“, „Браќа Галеви“ и „Стево Филиповиќ“ во општина Ѓорче Петров утре од 9:00 до 13:00 часот ќе останат без напојување...

Црна хроника 07.03.23 | 14:00

Тешко повреден скопјанец кој со автомобилот излета од пат во Хром

Вчеравечер во 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Воин Драшковци“ во Скопје, патничко возило „опел зафира“ со скопски регистарски ознаки, управувано...

Скопје 11.01.23 | 12:26

Подрачното училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во Хром доби нова училишна опрема

Нова училишна опрема во подрачното училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во Хром. 🪑Од страна на фирмата „Мериан Ас“, доставени се 90 клупи, 190 училишни столчиња,...

Црна хроника 03.10.22 | 18:56

Двајца скопјани се степале на плац во населба Хром

Вчера било пријавено дека на плац во населба Хром, физички се пресметале двајца Скопјани. Случајот бил пријавен во Полициската станица Ѓорче Петров. На 02.10.2022 околу 09.30...