Ознака: Хисни Исмаили
Македонија 26.11.19 | 12:53

Исмаили: Вакви настани имало и ќе има, не можеме да контролираме поединци

Министерот за култура Хусни Исмаили изјави дека не чувствува одговорност за настанот од петокот вечерта во Македонскиот народен театар кога во продолжение на одбележувањето...

Црна хроника 30.08.19 | 20:00

Службеното возило на министерот за култура се судрило со камион

Без повредени лица, но со материјална штета поминала сообраќајна незгода попладнево на автопатот Тетово – Скопје во која неофицијално во едно од возилата патувал министерот...

Култура 27.06.19 | 15:51

Заев за новиот министер за култура: Исмаили е лекар, но и општественик и активист во културата

Се работи за општественик, тој е активист во културата, важи за борец во културниот амбиен каде се креира културата надвор од институциите за култура, рече премиерот...

Македонија 23.06.19 | 15:17

На новиот министер за култура македонскиот му е странски јазик

Премиерот Зоран Заев денеска достави предлог до Собранието со новите министри, меѓу кои и Хисни Исмаили, кој треба да го превземе Министерстово за култура. Во јавноста...

Македонија 23.06.19 | 12:28

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии, a ова се имињата на другите нови министри

Премиерот Зоран Заев, денеска од Валандово, најави дека ќе достави предлог до Собранието за избор на Трајан Димковски за нов министер за земјоделство, Насер Нуредини...

Македонија 21.06.19 | 12:15

Професорот на Медицински факултет Хисни Исмаили ќе биде нов министер за култура

Универзитетскиот професор, Хисни Исмаили, ќе биде нов министер за култура, објави телевизијата „Алсат М“. Според неговата биографија, Исмаили се образувал во Тузла...