Ознака: гуми
Македонија 08.07.19 | 09:03

МОСТ: 53.000 евра за нови гуми за мерцедесот е живо џабе

Педесет и три илјади евра и до 30 проценти пониска вредност за автомобилски гуми ќе плати Владата преку Службата за општи и заеднички работи (СОЗР) за набавка на 16 пневматици...

Свет 16.06.19 | 13:34

Експлодираа гумите на авион при слетување, има повредени

Неколку патници се повредени кога на авионот „Јунајтед ерлајнс“ му експлодирале гумите при слетувањето на аеродромот во Њујорк, во американската сојузна држава Њу...

Црна хроника 04.03.19 | 16:35

Од три до 10 години затворска казна за палење гуми на отворено

Гостиварецот кој запали триесетина гуми и предизвика страв од чадот што се подигаше во близина на еден од влезовите во Гостивар, ќе се соочи со пријава за кривично дело...

Црна хроника 29.12.18 | 12:00

Младо момче изгорело во пожарот

МВР со детали за големата трагедија во Скопје во која вчера изгоре младо момче. Во 12,50 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Јордан Мијалков“ во сервис...

Здравје 20.12.18 | 18:32

Во струмичко се ложат гуми во печки за вар

„О2 Иницијатива“ објави потресни фотографии од селото Костурино, Струмица, на кои може да се види како во печките за гасење вар се ложат гуми. Тие ја опишуваат сцената...

Скопје 07.12.18 | 09:40

40 автобуси на ЈСП не се возат веќе 6 месеци зошто немаат гуми

Најмалку 40 автобуси на ЈСП стојат без на паркинзите на ЈСП и н возат низ градот затоа што веќе 6 месеци немаат гуми, пренесува „Телма“. Тендерската документација која...