Ознака: гласачи
Македонија 16.12.21 | 08:47

Фрчкоски: Десничарскиот дел од гласачкото тело кај нас е ксенофобичен, исплашен, бутка кон изолација…

Зборувајќи за гласачкото тело, Љубомир Фрчкоски кажа дека десничарскиот дел е ксенофобичен, исплашен и дека бутка кон изолација. Демократијата може да биде либерална....

Македонија 18.10.21 | 18:12

Али Ахмети им се заблагодари на гласачите: Никогаш нема да ве разочарам

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети им се заблагодари на сите граѓани за поддршката на вчерашните локални избори каде уште еднаш се докажа...

Балкан 27.08.20 | 12:57

Мета ги повика Албанците во Црна Гора да учествуваат на неделните избори

Албанскиот претседател Илир Мета преку видео порака на социјалните мрежи ги повика Албанците на Црна Гора да ја искористат историската можност со масовно учество на...

Балкан 14.08.20 | 18:06

Во избирачкиот список на Црна Гора и Косово забележани најмалку 4.000 двојно регистрирани гласачи

Коалицијата „За иднината на Црна Гора“ објави дека дошла до списокот на голем број луѓе кои се запишани во избирачките списоци во регионот, а кои гласаат во Црна Гора,...

Македонија 15.07.20 | 10:54

Гласачи од скопски општини се жалат дека ги нема во избирачкиот список

Граѓани на општина Гази Баба и општина Бутел се жалат дека ги нема во избирачки список и истите не можат да го остварат своето право на глас. Во Македонија денеска се...

Вести 10.07.20 | 12:04

Лични карти и пасоши пронајдени кај штипјанец кој поткупувал сограѓани да гласаат за СДСМ

Од страна на Отсекот за економски криминал при Секторот за внатрешни работи Штип во текот на вчерашниот ден биле преземени мерки и активности за расчистување на кривично...

Македонија 29.06.20 | 19:27

Чулев: Строго ќе се санкционираат активностите во насока на поткуп на гласачи

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, денеска оствари работна средба со граѓаните од Шуто Оризари на која ги информираше дека МВР ги презема сите неопходни мерки...

Македонија 19.06.20 | 14:09

Фатени на дело: СДСМ дели пакети и 1.700 денари во Шутка и прави списоци на кои заокружува „сигурни гласачи“

Потпкупот на СДСМ пред избори продложува.Власта е фатена на дело во Шутка како дели пакети помош  и пари на граѓани на насебата. Ромите при тоа мора да потпишат изјава...

Македонија 12.06.20 | 19:43

Додека Заев и по цена на човечки животи договара избори, не заборава на поткуп на гласачите

Додека државава се соочува со се пострашни бројки на заразени од корона вирусот, Зоран Заев упорно договара избори дури и по цена на човечки животи. И во меѓувреме, додека...

Македонија 16.05.20 | 15:31

Антикорупциска: Има голем ризик од поткуп на гласачи со одењето од врата на врата

Доколку во вакви услови се донесе одлука да се оди на избори, партиите треба да применуваат посовремени начини на комуникација со гласачите, порачува претседателката...