Ознака: ѓорги илиевски
Македонија 11.12.19 | 12:52

Илиевски најави кривична за Инспекцискиот совет зашто не постапил по одлуката на Антикорупциска

Инспекцискиот совет кој е формиран од Владата работи контра Антикорупциската комисија во однос на донесената одлука за поведување дициплинска постапка против главниот...

Македонија 28.09.19 | 16:58

Левица го продолжува делото на деградираниот инспектор Илиевски

Правниот тим на Левица поднесе пријава до Антикорупциската комисија за поведување постапка против раководителот на сектор при Државниот просветен инспекторат –...

Македонија 26.09.19 | 15:26

Пет професори од Правен имаат лажни докторати

По деградирањето на просветниот инспектор Ѓорги Илиевски, кој откри незаконски професорски звања на двајца министри од ДУИ, во најава е и нов скандал во образованието....

Македонија 12.09.19 | 12:26

Инспекторот Ѓорги Илиевски: Јас сум жртва на мобинг

Просветниот инспектор Ѓорги Илиевски тврди дека е жртва на мобинг на работното место откако објави дека три високи владини функционери од редовите на ДУИ незаконски...

Македонија 04.09.19 | 20:37

„Биди среќен што не доби отказ“, со овие зборови Илиевски се врати на работа

Вишиот инспектор Ѓорги Илиевски од одмор денеска се врати на работа, тој од страна на претседателот на Државниот просветен инспекторат Томе Спировски бил пречекан...

Македонија 26.08.19 | 22:53

Премиерот Заев инволвиран во случајот со унапредувањето на министрите професори од ДУИ

Преписка со првиот човек на владата покажа денеска пред медиумите просветниот инспектор Ѓорги Илевски во која премиерот пишува дека нема ништо спорно во напредувањето...

Македонија 26.08.19 | 16:08

Просветниот инспектор Илиевски однесе нови документи во Антикорупциска

Нова пријава до Државната комисија за спречување на корупција поднесе денеска инспекторот Ѓорѓи Илиевски за случајот со наводното незаконско унапредување во наставно-научни...