Ознака: галии
Скопје 05.04.21 | 19:56

Почна отстранувањето на галијата кај хотелот „Холидеј Ин“

Градот Скопје почна да ја отстранува првата од трите галии во коритото на реката Вардар, таа поставена во непосредна близина на хотелот „Холидеј ин“. Демонтажата ќе...

Скопје 05.04.21 | 10:17

Град Скопје денес ќе ја урива галијата кај „Холидеј ин“

Град Скопје денеска почнува со уривање на галијата кај хотелот „Холидеј ин“. Галијата ќе ја отстрануваат екипи од ЈП „Улици и патишта“ со асистенција на полицијата. Шилегов...

Скопје 02.07.20 | 14:55

„Фаланга Херонеја” го демантираат Шилегов: Се гледаме пред Меѓународен суд!

Откако скопскиот градоначалник Петре Шилего преку „Фејсбук“ најави рушење на две од гаиите во реката Вардар во центарот на Скопје, од компанијата „Фаланга Херонеја”...

Скопје 01.07.20 | 15:50

Шилегов утре ќе урне две од трите галии во Вардар

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во статус на Фејсбук објави дека Град Скопје утре ќе ја почне постапката за уривање на две од трите галии кои се наоѓаат во реката...