Ознака: фустан
Филм 29.01.20 | 19:23

Без набори… потешко отколку што изгледа: Како успеа Џенифер Анистон да не го истутка фустанот

Актерката реши да сподели што се случувало зад сцените на гламурозната вечер и на шега објасни дека воопшто не ѝ било лесно. Џенифер сподели фотографија на која се гледа...

Калеидоскоп 05.01.20 | 11:12

Провокативно до болка: Сања облече целосно проѕирен фустан

Една од најзгодните водителки, Сања Кужет, секоја сабота воодушевува со своите стајлизни, кои ги носи во Ѕвездите на Гранд. Така беше и синоќа, кога таа на себе носеше...

Мода и убавина 11.11.19 | 12:24

Џесика Алба како принцеза во бисерен фустан

Преубавата Џесика Алба ги украде сите погледи на хуманитарниот гала-настан Baby2Baby, што се одржа во Лос Анџелес. Таа ја покажа новата фризура, а беше облечена во бисерен...

Мода и убавина 14.10.19 | 15:56

Кралицата Летиција во дамска розова креација со кралот Фелипе на Денот на независноста на Шпанија

По повод Денот на независноста на Шпанија, кралицата Летиција и кралот Фелипе присуствуваа на неколку официјални настани во Мадрид. На воената парада, кралскиот пар...

Калеидоскоп 24.09.19 | 10:24

Нарачале фустан, а добиле 24.000 таблети екстази

Австриска двојка доби 24.000 таблети екстази, иако на интернет нарачала два фустани, соопшти полицијата во градот Линц. Вистинската вредност на „пратката“ е 500.000 евра. На...

Калеидоскоп 24.09.19 | 09:13

Порачале фустан преку интернет, им стигнале екстази

Австриска двојка доби 24.000 таблети екстази, иако на интернет нарачале два фустана, соопшти полицијата во градот Линц. Вистинската вредност на „пратката“ е 500.000 евра. На...

Семејство 04.08.19 | 19:46

Невестава мора да е светица штом ја трпи оваа свекрва

Свадбена фотографија споделена на социјалната мрежа „Редит“ предизвика бурни реакции кај сите што ја видоа. Мајката на младоженецот си направи иста фризура како невестата,...

Мода и убавина 15.07.19 | 11:22

Сите зборуваат за фустанот на Меган Маркл кој го носеше на премиерата на „Кралот лав“

Меган Маркл во друштво на сопругот, принцот Хари дојде на европската премиера на филмот „Кралот лав“ која се одржа во Лондон. Меган носеше елегантен црн фустан со класичен...

Музика 28.04.19 | 19:01

Евровизискиот фустан на Тамара

Се ближи 16-ти мај кога на 64-то издание на Евровизија, Тамара Тодевска со песната „Proud“ ќе ја претстави Македонија. Македонскиот дизајнер Александар Ношпал ќе се погрижи...

Естрада 26.04.19 | 09:29

Карлеуша во фустан од швалерката на Душко

Јелена Карлеуша направи договор за соработка со Софија Милошевиќ, младата српска дизајнерка која во екот на секс-аферата ја поврзаа со Душко Тошиќ. Наводно, и фудбалерот...