Ознака: филип темелковски
Скопје 18.10.21 | 03:18

Уште една победа во првиот круг: Орце Ѓорѓиевски е новиот градоначалник на Кисела Вода

Не помогна ниту исеченото дрво пред билбордот на актуелниот градоначалник Филип Темелковски – со двојно повеќе гласови на жителите на Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски...

Скопје 17.10.21 | 20:31

Орце Ѓоргиевски ја освојува Кисела Вода

Почнаа да пристигаат првите неофицијални резултати од избирачките места. Според податоците со кои располагаме, неофицијално, во убедлива предност во Кисела Вода има...

Скопје 13.10.21 | 14:38

Ќе го сечат ли и ова дрво?

Уште еднаш Шилегов на фасада, уште едно дрво се истопорило пред политичка реклама. Ова ли се тие енергетски ефикасни фасади? Да се надеваме дека нема да го исечат дрвото...

Скопје 11.10.21 | 21:52

Ѓорѓиевски до Темелковски: Вашиот исказ за Расадник мутира од емисија во емисија

Она што мене ми сметало и било нетранспарентноста на општината и тоа планираме да го смениме во наредните четири години, дециден е Орце Ѓорѓиевски, кандидат за градоначалник...

Скопје 08.10.21 | 22:28

Мицкоски: Шилегов и Филип Темелковски нема да загубат затоа што дрвјата им пречат на нивните билборди туку затоа што ништо не сработеа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски им порача на градоначалниците на Скопје и Кисела Вода,Петре Шилегов и Филип Темелковски, дека нема да загубат затоа...

Скопје 08.10.21 | 08:14

Героски: Парадигма за владеењето на оваа власт

Парадигма на владеењето на оваа власт е сечењето дрвја за да се гледа билбордот на кој се рекламира кандодатот за градоначалник на Кисела Вода Филип Темелковски, смета...

Твитови 07.10.21 | 23:02

Го сечат дрвото за да се гледа билбордот на Филип Темелковски

Го сечат дрвото за да се гледа билбордот на Филип Темелковски Сечеле дрвја за да се гледал билбордот , абе вие не сте нормални 😡 pic.twitter.com/SRTofchj37 — 🍀𝖅𝖔𝖐𝖎 𝕻𝖔𝖐𝖎🍀這裡有很多白痴▬▬ιﺤﺤﺤﺤﺤι▬▬🏴‍☠▬ι══ﺤ...

Скопје 07.10.21 | 20:30

Филиповски, Герасимовски, Темелковски, Смилевски се деца на транзициските олигарси на СДСМ од 90-тите

Мислам дека тука покажавме една големина и една широчина како политичка партија што и всушност ова раководство не го прави првпат. Покажуваме дека сакаме да шириме...

Скопје 29.09.21 | 20:49

Филип Темелковски призна кривично дело?!

Филип Темелковски, кандидат и актуелен градоначалник од СДСМ во Општина Кисела Вода, во дебатата на Телма со другите кандидати призна кривично дело. Имено тој на прашање...

Скопје 28.09.21 | 20:55

Темелковски: Основните потреби на граѓаните од Кисела Вода се реализирани

Инвестиравме двојно повеќе и направивме многу повеќе споредбено со било кој период во минатото, порача Филип Темелковски, кандидатот за градоначалник на Кисела Вода,...

Скопје 07.09.21 | 11:17

Градоначалникот Темелковски: Малку беа 4 години за да се донесе ДУП на Расадник

Малку беа 4 години за да се донесе ДУП на Расадник, се пожали градоначалникот на Кисела Вода Филип Темелковски во „Студио 10“ на ТВ24. Во изминатите 4 години дел од работите...

Скопје 16.07.21 | 18:12

Филип Темелковски е кандидиран од СДСМ за да изгуби – во октомври Кисела Вода ќе има нов градоначалник

Обзнанувањето на Филип Темелковски за кандидат на СДСМ во Кисела Вода е уште една потврда дека СДСМ како партија ја има отпишано општината и поразот на СДСМ таму е неминовен....

Скопје 04.03.21 | 13:37

Лизгалка за деца што завршува на улица – од врв директно под тркала!

Уште еден невиден успех на градоначалникот и општината, бесно коментираат жителите на Општина Кисела Вода за новото детско игралиште во Усје за кое се пофали градоначалникот...

Скопје 27.01.21 | 18:35

Ѓорѓиевски му однесе парче асфлат на Темелковски: Наместо 7 см, асфалтот на реконструираните улици ви е 3 сантиметри

Орце Ѓоргиевски, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Општина Кисела Вода, на денешната седница му однесе парче асфалт од реконструираните улици во Драчево на градоначалникот...

Скопје 27.11.20 | 09:59

Имаше незадоволни, но имаше и граѓани кои бараа поголема катност на зградите

Дупот за Расадник не е донесен, постапката е сè уште во тек. Граѓаните имаа можност на јавна анкета двапати да даваат забелешки по однос на предлогот за дупот. Точно е...

Скопје 08.04.19 | 17:35

Утре е ден на жалост во Кисела Вода, Домот на култура ќе го носи името на Беличанец

Со едноминутен молк членовите на Советот на Општина Кисела Вода ја започнаа денешната вонредна седница свикана по повод смртта на поранешната градоначалничка Билјана...

Скопје 10.01.19 | 13:24

Филип Темелковски пали од втора… на туркање

Абер нема Филип Темелковски од чистење на улиците во неговата општина иако два дена снежни врнежи ја блокираа целата општина. Нема ниту една чиста улица во општина...