Ознака: филип медарски
Твитови 13.06.21 | 17:31

Адвокатот на Заев заедно обвинителите Фетаи и Бубевски во авион кон Букурешт

Во меѓувреме: Заев со Османи и Бектеши со владиниот авион, на сметка на граѓаните заминаа за Букурешт

Македонија 22.06.20 | 23:15

Стоилковски: Еве Медарски му кажува на Јовески дека се знаат од телевизија и дека не смее да му издиктира нарачки од Заев

“Правниот систем е девастиран од многу лични аспекти внатре во него, од реалции меѓу судии, обвинители, адвокати…” истресе Заев Еве Медарски баш му кажува на Јовески...

Македонија 22.06.20 | 16:05

Заев во одбрана на Медарски: Не е вклучен во ништо што е поврзано со „Диаверум“

Адвокатот Медарски не е вклучен во ништо што е поврзано со „Диаверум“ на никаков можен начин, ниту ангажиран како адвокат, а ниту МВР работело на такви предмети, изјави...

Македонија 08.10.19 | 21:37

Мицкоски: Писмото на Јанева се појави веднаш по средбата на Јовески со еден од адвокатите на Заев

Власта на нелегален и криминален начин преку оној допис на притвореничката Катица Јанева од затвор некако насила ги префрлија предметите во рамките на ЈО, без никаков...

Македонија 07.09.19 | 00:19

Што договараа адвокатот на Заев и јавниот обвинител Јовески на бензинската во скопски Карпош

Средбата помеѓу Филип Медарски, адвокатот на премиерот Зоран Заев и државниот јавен обвинител Љубомир Јовески на бензинска пумпа во скопски Карпош била со цел адвокатот...