Ознака: фекалии
Македонија 10.09.22 | 16:12

Поради скапата струја Охридското езеро ќе се полни со нетретирана фекална вода

Поради високите сметки за струја кои почна да ги добива Јавното претпријатие Колекторски систем, може да дојде до еколошка хаварија на Охридското езеро, поради неможноста...

Скопје 27.10.21 | 08:17

Општина Центар демантира дека има поплава од фекалии во ООУ „Димитар Миладинов“

Општина Центар реагира на денешниот статус на Фејсбук на Наташа Котлар кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалничка на Центар, кој го преносоа дел од медиумите, дека...

Македонија 25.07.21 | 14:42

Охрид SOS: Фекалиите од рестораните и тоалетите кај Св. Наум ги истураат на помалку од 100 метри од плажата

Фекалиите што ги собрале од рестораните и тоалетите кај Св. Наум ги истураат во грмушки на помалку од 100 метри од плажа. На местото каде што е најчистата вода од охридскиот...

Македонија 19.03.21 | 18:22

Фекалиите се слеваат во Охридско Езеро зошто охридскиот колектор е надвор од употреба

СДСМ ветуваа комплетна санација на колекторскиот систем во Охридско-Струшкиот регион, но граѓаните единствено добија двојно повисоки сметки за колектор, нов менаџмент...

Скопје 25.09.19 | 19:21

Бараат фекална канализација: Жителите на Усје го блокираа сообраќајот на „Борис Трајковски“

Жителите на населбата Усје во општина Кисела Вода попладнево го блокираа сообраќајот на булеварот „Борис Трајковски“. Жителите бараат изградба на секундарна мрежа...

Балкан 10.09.19 | 11:26

Фекалиите во Јадранскот Море се гледаат од вселената

Фекалиите во хрватскиот дел од Јадранот се видливи од вселената, пренесуваат хрватски медиуми. Загадувањето на Јадранот има такви размери што фекалии близу Водњан,...

Македонија 14.06.19 | 22:51

Охридското Езеро се полни со фекалии

Отпадни води истекуваат од колекторскиот систем во населбата Свети Стефан во Охрид и директно се влеваат во Охридското Езеро. Непријатна миризба се шири во околината...

Свет 12.03.19 | 10:33

Во стан полн фекалии и смет пронајдено 5-годишно прегладнето девојче

Полициските службеници морале да носат заштитна облека за време на акцијата за спасување на петгодишното девојче кое медиумите го нарекоа „женското Могли“. Девојчето...