Ознака: Фејсбук статус
Црна хроника 11.05.21 | 21:37

Велешанец заработи кривична пријава за статус на „Фејсбук“

СВР Велес поднесе кривична пријава против П.Т.(40) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал...

Македонија 27.11.20 | 20:16

Внимавајте! МВР следи и казнува кога на „Фејсбук“ се пишува против Бугарија

Полицијата го следи и го санкционира говорот на омраза на социјалните мрежи поврзан со актуелните случувања со Бугарија. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски...

Македонија 28.10.20 | 10:50

Пандов му најави контра-протест на Јанчев: Можеш и Вице да ни го донесеш, имаме што да ви кажеме

Александар Пандов, претседателот на новоформираниот Патриотски институт, му порача на градоначалникот на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко...

Македонија 22.10.20 | 20:38

Мицкоски: Законот за заразни болести на Филипче не е за болните туку за надлежностите и процедурите

640 новозаразени и дури 12 починати. А законот за заразни болести во кој се колне Филипче не е за болните туку за надлежностите и процедурите, пишува на неговиот профил...

Македонија 09.10.20 | 18:39

Тасевски: СДС не само што сте ненормални, квислинзи и интересџии, туку сте чисто зло

СДС не само што сте ненормални, квислинзи и интересџии, туку сте чисто зло, пишува на неговиот фејсбук профил, актерот Сашо Тасевски. Во неговата објава тој ги коментира...

Македонија 09.10.20 | 17:21

Мицкоски: Ќе донираме во текот на продолжениот викенд, за оние кои не можат да си дозволат да го искористат викендот без ДДВ

Ќе донираме во текот на продолжениот викенд (10-12.10.2020), за оние кои не можат да си дозволат да го искористат викендот без ДДВ, напиша на неговиот фејсбук профил лидерот...

Македонија 07.10.20 | 20:57

Чулев: Денес го нема Наќе Чулев и го нема ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада, сега кој е виновен?!

Денес го нема Наќе Чулев и го нема ВМРО-ДПМНЕ во техничката Влада, но бројката на позитивни и умрени од корона вирусот драматично расте. И не само за играње оро и отворено...

Македонија 07.10.20 | 20:31

Мицкоски: Неспособноста на Заев убива луѓе

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејбук го прозва премиерот Зоран Заев по денешните рекордни 317 новозаболени од Ковид 19. 317 новозаразени од КОВИД. Работата...

Македонија 24.09.20 | 17:46

Ковачки до Шекеринска: Дали сте застапник на дискриминација и отворено сакате да го кршите Уставот?

Сите граѓани пред Устав и закон се исти. Ако некому тоа не му е јасно, тогаш тој живее во друг систем што не се нарекува демократија. Но, мене тоа воопшто не ме изненадува...

Македонија 16.09.20 | 13:57

Нов скандал во Министерство за одбрана: Шеќеринска незаконски подели чинови на штотуку примени војници

Беззаконието и партизацијата во Министерството за одбрана продолжува. На 11 Септември Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска им подели договори за вработување...

Црна хроника 04.09.20 | 15:15

Татко чиј син загинал во сообраќајка незадоволен од пресудата: Браво за судиите Господ на сите нека им пресуди

Браво за судиите господ на сите нека им пресуди, пишува татко чиј син загинал во сообраќајка, а неговата бремена сопруга го изгубила плодот од здобиените тешки телесни...

Македонија 31.08.20 | 15:18

Тасевски за новата влада: Многу не освеживте со изборов… Ко марули во декември

Актерот Сашо Тасевски на со ироничен статус на фејсбук за изборот на новата влада напиша: Најдобрата влада до сега…. За по риба. Сите нови дечки и девојки, а бе еден...

Македонија 24.08.20 | 16:28

Милошоски: Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците

Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците, пишува на неговиот фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. Секој...

Македонија 19.08.20 | 12:11

Мицкоски: Добиваме Влада без кредибилитет и без европска иднина, овој пат со пократок рок од претходниот мандат

Договорот Заев/Ахмети е договор за продолжување на криминалот, лагите и корупцијата. Политичарите од транзицијата да продолжат со деградирање на институциите, провлекување...

Македонија 18.08.20 | 11:56

Тасевски: Резил и срам, Рада и Стево зборуваат за празник на некоја Наша Армија во Нашата Земја

Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил револтирано реагираше на денешните честитики по повод Денот на Армијата. Рада зборува за празник на некоја Наша Армија...

Македонија 10.07.20 | 15:56

За Никола Димитров судијка Весна Димишкова е жена-јунак

Судијката која го ослободи Заев за „Поткуп“, ги отвори портите на УБК за СЈО и му беше закрила на својот брат, адвокатот Васил Димишков, споменуван во најголемата афера...

Економија 22.06.20 | 11:54

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ ќе ја зголеми просечната плата за 25 проценти

Квалитетот на животот на граѓаните е приоритет во програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Зголемувањето на платите е еден од основните столбови на кои се потпира економијата во Македонија....

Македонија 20.06.20 | 13:31

Јанушев: Долг е списокот на рекетирани граѓани со чии пари браќата Заеви ќе купуваат гласови

После бомбата вчера, целиот македонски народ сфати дека е долг списокот на рекетирани граѓани од страна на браќата Заеви, пишува во фејсбук-пост генералниот секретар...

Македонија 16.06.20 | 11:40

Јанушев: Македонија на 15 јули ќе ја издвојува убедливо најголемата победа во историјата

Македонија на 15 јули ќе ја издвојува убедливо најголемата победа во историјата. ВМРО-ДПМНЕ е подготвена за Обновата! Граѓаните заслужуваат власт која ќе биде посветена...

Македонија 16.06.20 | 10:45

Зекири: Jас и мојата фамилија сме живи и здрави и сме дома

Jас и мојата фамилија сега сме живи и здрави и сме дома, соопшти потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со сопругата и тримесечната ќерка беше заразен со...