Ознака: Фејсбук статус
Македонија 24.09.20 | 17:46

Ковачки до Шекеринска: Дали сте застапник на дискриминација и отворено сакате да го кршите Уставот?

Сите граѓани пред Устав и закон се исти. Ако некому тоа не му е јасно, тогаш тој живее во друг систем што не се нарекува демократија. Но, мене тоа воопшто не ме изненадува...

Македонија 16.09.20 | 13:57

Нов скандал во Министерство за одбрана: Шеќеринска незаконски подели чинови на штотуку примени војници

Беззаконието и партизацијата во Министерството за одбрана продолжува. На 11 Септември Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска им подели договори за вработување...

Црна хроника 04.09.20 | 15:15

Татко чиј син загинал во сообраќајка незадоволен од пресудата: Браво за судиите Господ на сите нека им пресуди

Браво за судиите господ на сите нека им пресуди, пишува татко чиј син загинал во сообраќајка, а неговата бремена сопруга го изгубила плодот од здобиените тешки телесни...

Македонија 31.08.20 | 15:18

Тасевски за новата влада: Многу не освеживте со изборов… Ко марули во декември

Актерот Сашо Тасевски на со ироничен статус на фејсбук за изборот на новата влада напиша: Најдобрата влада до сега…. За по риба. Сите нови дечки и девојки, а бе еден...

Македонија 24.08.20 | 16:28

Милошоски: Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците

Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците, пишува на неговиот фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. Секој...

Македонија 19.08.20 | 12:11

Мицкоски: Добиваме Влада без кредибилитет и без европска иднина, овој пат со пократок рок од претходниот мандат

Договорот Заев/Ахмети е договор за продолжување на криминалот, лагите и корупцијата. Политичарите од транзицијата да продолжат со деградирање на институциите, провлекување...

Македонија 18.08.20 | 11:56

Тасевски: Резил и срам, Рада и Стево зборуваат за празник на некоја Наша Армија во Нашата Земја

Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил револтирано реагираше на денешните честитики по повод Денот на Армијата. Рада зборува за празник на некоја Наша Армија...

Македонија 10.07.20 | 15:56

За Никола Димитров судијка Весна Димишкова е жена-јунак

Судијката која го ослободи Заев за „Поткуп“, ги отвори портите на УБК за СЈО и му беше закрила на својот брат, адвокатот Васил Димишков, споменуван во најголемата афера...

Економија 22.06.20 | 11:54

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ ќе ја зголеми просечната плата за 25 проценти

Квалитетот на животот на граѓаните е приоритет во програмата на ВМРО-ДПМНЕ. Зголемувањето на платите е еден од основните столбови на кои се потпира економијата во Македонија....

Македонија 20.06.20 | 13:31

Јанушев: Долг е списокот на рекетирани граѓани со чии пари браќата Заеви ќе купуваат гласови

После бомбата вчера, целиот македонски народ сфати дека е долг списокот на рекетирани граѓани од страна на браќата Заеви, пишува во фејсбук-пост генералниот секретар...

Македонија 16.06.20 | 11:40

Јанушев: Македонија на 15 јули ќе ја издвојува убедливо најголемата победа во историјата

Македонија на 15 јули ќе ја издвојува убедливо најголемата победа во историјата. ВМРО-ДПМНЕ е подготвена за Обновата! Граѓаните заслужуваат власт која ќе биде посветена...

Македонија 16.06.20 | 10:45

Зекири: Jас и мојата фамилија сме живи и здрави и сме дома

Jас и мојата фамилија сега сме живи и здрави и сме дома, соопшти потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со сопругата и тримесечната ќерка беше заразен со...

Македонија 28.05.20 | 22:49

Македонските вojници во Авганистан оставени да гладуваат

Македонските вojници во Авганистан оставени да гладуваат!, открива универзитетскиот професор по одбрана и бeзбедност Александар Нацев. Дел од припадниците на АРМ кои...

Македонија 08.05.20 | 11:16

Најдете еден министер за внатрешни работи што растурил или може да растури литија или верски обред во вонредна состојба!

„Најдете еден министер за внатрешни работи што растурил или може да растури литија или верски обред во вонредна состојба. Ниту имало, ниту ќе има!“, пишува на својот...

Здравје 06.05.20 | 23:20

До овој момент никого не сум нападнала, ама она што го доживеав денес во Битола боли

До овој момент никогаш директно не сум нападнала никого, сметајќи дека во ред е да се прифатат недостатоците на системот, затоа што некогаш грешиме и можеме да се поправиме....

Здравје 08.04.20 | 19:57

Зошто тестираме малку и строго селективно?

Самото тоа што бројот на починати лица е приближно 5% од бројот на дијагностицирани покажува дека имаме неколкукратко повеќе инфицирани од евидентираната бројка. Споредете...

Македонија 27.03.20 | 21:28

Уште малку, ќе помине и ова, а потоа баш ние ќе ве смениме!

Откако вечерва Спасовски јавно кажа дека вонредната состојба важи за сите подеднакво, односно дека сопствениците на миленици мора да ги почитуваат овие мерки и да се...

Скопје 20.01.20 | 22:51

Разрешениот Ангелов на ФБ негира поврзаност со аферата со токсичниот отпад во Бугарија

Драги пријатели и мили непријатели, сакам да Ви соопштам неколку работи за мене и обвинувањата кои безмилосно и без мерка ги упативте кон мене и мојата фамилија“-пишува...

Македонија 14.01.20 | 20:21

Ивор Мицковски: Нашиот севишен Зоки едноставно гледа само убавини насекаде околу нас

Ивор Мицковски за актуелните настани денеска напиша на својот фејсбук профил: Кочо си се вратил во фирмите, као демек дека некогаш воопшто излегол дури бил на власт. Антикорупциска...

Македонија 29.12.19 | 12:02

Апасиев: Ах бе, ку*иња… Како беше онаа: „Можете да ги искинете сите кокичиња, ама со тоа не можете да ја спречите Пролетта“

Хихихихи… ПАРАНОЈАТА на комуњариве зима залет. Ноќеска ми го рапортирале Твитер профилот и сега ми е привремено блокиран <3 Ах бе, куриња… Како беше онаа: „Можете...