Ознака: фатмир бетиќи
Македонија 15.05.24 | 22:16

Потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи, ќе премине во ВЛЕН

Се уште актуелниот вицепремиер за економија, Фатмир Битиќи, кој најави оставка од позицијата потпретседател на СДСМ по дебаклот на претседателските и парламентарните...

Македонија 01.12.23 | 20:42

Пратеникот Јаревски го праша вицепремиерот Битиќи: Дали е точно дека Зекири работел по ваш налог?

На денешната седница во Собранието на Македонија пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски постави три прашања до заменик премиерот Фатмир Битиќи, до министерката...

Економија 16.02.22 | 12:02

Битиќи: Не е потребен ребалнс за повисоки плати и пензии

Нема потреба од ребаланс за најавените зголемувања на минималната плата и пензиите бидејќи за тоа се обезбедени средства, изјави денеска вицепремиерот за економски...

Економија 14.01.22 | 19:56

Парно ќе има до крајот на грејната сезона

Проблемот со снабдување топлинска енергија во Град Скопје и во општините е решен и домаќинствата до крајот на грејната сезона ќе имаат непрекината испорака на парно...