Ознака: фалсификувани пцр тестови
Црна хроника 10.01.22 | 15:44

Кумановец, струмичанец и кавадарчанец кривично ќе одговараат за фалсификувани ПЦР тестови

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе вкупно три кривични пријави, против три лица, за „фалсификување на исправа“ и „непостапување според здравствените...

Црна хроника 28.11.21 | 16:47

Пошле за Србија со лажни ПЦР тестови на ГП „Табановце“

Поднесени се кривични пријави против три лица од Русија, Скопје и Куманово, за приложување лажен ПЦР тест на Граничниот премин „Табановце“, информираат од Министерството...

Црна хроника 05.10.21 | 15:31

Со фалц ПЦР тестови тројца српски државјани сакале да ја напуштат земјава

На македонско-српската граница на граничниот премин Табановце биле уапсени тројца српски државјани откако било утврдено дека се обиделе да ја напуштат земјава со фалсификувани...

Црна хроника 23.03.21 | 10:56

Кочанчанец доби казна од 2.000 евра за лажен ПЦР тест

Против 46-годишен жител на Кочани Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлог за издавање казнен налог, бидејќи сторил кривично дело „Фалсификување...

Црна хроника 03.03.21 | 14:33

Обвиненија за тројца турски државјани со фалсификувани ПЦР тестови на скопскиот аеродром

Тројца државјани на Турција добиле обвиненија за сторено кривично дело фалсификувана потврда за негативен тест за Ковид-19. Од Јавното обвинителство информираат дека...