Ознака: Езгјан Алиоски
Фудбал 24.06.21 | 18:05

Алиоски во идеалниот тим на „Би-Би-Си“ за групната фаза од ЕП

Еден од најпознатите медиуми „Би-Би-Си“ денес го објави нивниот идеален тим во групната фаза од Европското првенство, а во него имаше место и за Езгјан Алиоски. Идеалниот...

Фудбал 17.06.21 | 17:23

Колку „тежи“ Езѓан Алиоски во моментов?

Езѓан Алиоски или Ѓани е македонски фудбалер, десно крило на Лидс Јунајтед и на македонската репрезентација. Има и швајцарски пасош. Алиоски ја започнува својата клупска...

Фудбал 17.06.21 | 16:25

Видео од голот на Алиоски против Украина

Македонскиот лев бек Езџјан Алиоски ја враќа Македонија во мечот со Украина после негативата од два гола по пола час игра, откако погоди од втора, откако го промаши пеналот...

Фудбал 16.06.21 | 15:01

Арнаутовиќ: Жалам за однесувањето, не играм против Холандија

Напаѓачот на Австрија, Марко Арнаутовиќ се огласи на социјалните мрежи по инцидентот со македонскиот репрезентативец, Езѓан Алиоски и суспензијата од УЕФА. „Бидејќи...

Фудбал 16.06.21 | 14:51

Арнаутовиќ суспендиран на еден натпревар

Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ ја дозна казната поради инцидентот со Езгјан Алиоски по прославата на третиот гол, кога му се нафрли и го навредуваше...

Фудбал 23.10.20 | 23:01

Лидс на Алиоски растура во Премиер лигата

Лид се врати на понедите. Тимот на  Езгјан Алиоски за првпат беше во стартната постава на Лидс Јунајтед со победа на гостувањето кај Астон Вила од 0-2 во 6. коло од англиската...

Фудбал 19.10.20 | 16:01

Вечерва нашиот Алиоски по нова победа во Премиер лигата

Вечерва Лидс на нашиот Алиоски оди кон нова победа во Премиер лигата против Волвс. Напаѓачот на Вулверхемптон, Адам Траоре пак е близу до продолжување на договорот со...

Фудбал 15.10.20 | 08:51

Пеналот на Алиоски со кој се спасивме од пораз против Грузија

Играчот на Лидс беше еден од нашите најдобри играчи на синоќешниот меч против Грузија. Алиоски беше сигурен од белата точка во судиското продолжение за продолжување...

Фудбал 19.09.20 | 19:07

Нов Македонец во Премиер Лигата: Алиоски дебитираше за Лидс

Новиот миленик во Премиер лигата Лидс на „Иланд Роуд“ во мечот со Фулам славеше со 4:3, а на овој натпревар конечно шанса да заигра во Премиер лигата доби македонскиот...