Ознака: Европски сојуз за промени
Македонија 28.01.24 | 16:59

Европскиот сојуз за промени бара да се испита дали Груби им доделил пари на невладини организации блиски до ДУИ

Како да не беа доволни бизнисите со игрите на среќа, како што сме информирани деновиве, Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, кое го предводи...

Македонија 17.01.24 | 14:12

МВР во соработка со Пошта да овозможи доставување на личните документи на граѓаните до домовите, предлага Европскиот сојуз за промени

Коалицијата на албанскиот опозициски блок Европски сојуз за промени денеска побара Mинистерството за внатрешни работи (МВР) во соработка со Пошта на Македонија да ги...

Македонија 20.12.23 | 20:23

Минимумот што го очекуваме од техничката влада е промена на импотентните Бојан Маричиќ и Бујар Османи, велат од Евроспкиот сојуз за промена

Чекавме неколкy дена шокираните од резултатите на Брисел да се вразумат и да станат свесни за кочењето на интеграцискиот процес на земјата, но гледаме дека ова време...

Македонија 08.12.23 | 15:22

Европски сојуз за промени: Дали Љупчо Палевски е вмешан во организацијата на случајот „Монструм“?

Неодамнешните трагични случувања со убиството на 14-годишното девојче и 74-годишниот велешанец, отвораат дополнителни сомнежи за делата што главниот осомничен за организацијата...

Македонија 25.11.23 | 14:52

Врвот на ДУИ вмешан во меѓународен скандал, обвинуваат од Европскиот Сојуз за Промени

Ќе објавиме скандалозни сознанија за дејноста која се одвива во овој деловен простор, лоциран во ТЦ Мавровка, истакнаа од Европскиот Сојуз за Промени. Овој објект од...

Македонија 05.11.23 | 16:55

Обединување на албанската опозиција: Главна цел испраќање во историјата на ДУИ и Али Ахмети

Обединување на албанската опозиција со цел завршување на речиси 20 годишното владеење на ДУИ и Али Ахмети. Алтернатива, Беса и Демократското движење на Изет Меџити ја...

Македонија 05.11.23 | 13:23

„Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт

„Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт – Демократско движење, Движењето Беса и Алтернатива. Оваа денеска на прес-конференција...