Ознака: европски пари
Економија 21.10.20 | 18:44

Мисајловски: Европските пари наместо да помогнат во развојот на државата, се користеле за тренирање магариња и перење пари од власта

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно?“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија,...

Македонија 11.10.20 | 18:33

Тренингот на магарето за кое се потрошија 83.000 евра предмет на исмевање на социјалните мрежи

Хрватското магаре тренирано во Прилеп со пари од ЕУ стана мета на критики и исмевање на социјалните мрежи. Ова се однесува на веста дека 83.000  евра европски пари од програмата...

Македонија 10.10.20 | 17:07

Фризерница добила над 270 000 евра од државата за едукација на правници и економисти

За обуки кои немаат никаква врска со фризерската дејност 270 илјади евра европски пари преку Владата, за три години легнале на сметка на мала фризерница во скопско Ново...

Македонија 10.10.20 | 16:27

Арсовски: Обвинителството да провери како Димова додели 270.000 евра на фризерница

ВМРО-ДПМНЕ бара да се отвори постапка за случајот со Националната агенција за европски образовни програми и мобилност „Еразмус+“ во кој беше откриено дека на една...