Ознака: есенски бран
Македонија 26.10.20 | 09:08

Д-р Даниловски: Карантин од три недели би го спречил есенскиот бран, ама ќе предизвика економска катастрофа

Карантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастрофа, ќе се случи невработеност, па...

Македонија 06.10.20 | 20:45

Филипче: Нема да дозволам да клекнат на колена колегите од замор

Со денешната повторна висока бројка на новозаболени, станува јасно дека влегуваме во очекуваниот есенски бран, објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. Уште...

Здравје 27.07.20 | 13:34

Во пресрет на есенскиот бран од коронавирусот, во Гевгелија ќе се поставува монтажна болница

Општинскиот кризен штаб ја поддржа иницијативата за поставување монтажна модуларна болница во Гевгелија која ќе функционира во рамки на регионалните Ковид центри...