Ознака: емил јакимовски
Црна хроника 16.03.20 | 11:06

Дваесет месеци затвор за Емил Јакимовски

Поранешниот вработен во Централниот регистер обвинет за закани кон новинарката Мери Јордановска и загрозување на безбедноста на поранешната сопруга е осуден на дваесет...

Црна хроника 24.01.20 | 14:09

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Обвинителството поднесе обвинителен предлог против Емил Јакимовски, кој беше вработен во Централниот регистар, а беше пријавен од новинарките Мери Јордановска и Искра...

Црна хроника 18.01.20 | 22:27

Две кривични пријави и притвор за Емил Јакимовски

Емил Јакимовски заработи две кривични пријави, сооошти МВР. Првата се  однесува за “Загрозување на сигурноста” по чл. 144 став 2 од КЗ и “Неизвршување на судска...

Црна хроника 17.01.20 | 17:34

Полицијата го уапси Емил Јакимовски за семејно насилство

Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство, информираат од МВР. Полицијата попладнево потврди дека Емил Јакимовски е приведен...

Македонија 13.01.20 | 15:52

Јордановска и Коровешовска го пријавија Јакимовски во МВР

Новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска поднесоа пријава во МВР против државниот службеник во Централен регистер, Емил Јакимовски, за навредување и закани...

Економија 13.01.20 | 09:23

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија...