Ознака: Елхам Шкрета
Македонија 28.01.21 | 20:41

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да се извини и да го суспендира инспекторот кој му се заканува на Димче Арсовски

Од ВМРО-ДПМНЕ бараат од Оливер Спасовски веднаш да се извини и да го суспендира полицаецот кој преку социјалните мрежи му се заканува на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, а...

Македонија 28.01.21 | 20:21

Арсовски: Додека вакви работат во МВР, не „Јавна соба“, да има случај и „Јавна куќа“, нема да се реши

Откако полициски службеник, за кого лидерот на СДСМ, Зоран Заев, е икона, како што самиот напиша во 2019 година, на социјалните мрежи напиша коментар полн со омраза и закана...

Македонија 28.01.21 | 19:04

Висок полициски службеник со закани до портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ: Може ли Спасовски се по список да ти е..

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 38-годишен охриќанец, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал...