Ознака: Елена Ристеска
Македонија Музика 10.07.22 | 19:41

Елена Ристеска: Јас знам за една Македонија без придавки

Македонската поп ѕвезда, Елена Ристевска ја пееше македонската химна на прославата на Американската амбасада по повод 4 јули, Денот на Америка. Македонската химна е...

Естрада 02.07.21 | 08:33

„Почна да врне снег, се бацивме, беше совршена ноќ“: Пријателите се сеќаваат на Влатко Илиевски на денот на неговиот роденден

На шести јули ќе се навршат три години откако си замина Влатко Илиевски, пејачот, актер, автор, водител на „Златно славејче“, омилен кај децата и кај возрасните. „Најбогат...

Музика 05.01.21 | 15:30

Се’ повеќе се гордеам со тебе: Елена Ристеска за успехот на својата сестра

Елена Ристеска посвети време на социјалните мрежи да објави колку се гордее со својата сестра, Драгица, за која честопати вели дека и е најголема поддршка. фотографија...

Музика Естрада 26.09.20 | 10:33

Елена Ристеска: Ако не најдам партнер, планирам да си посвојам детенце

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен бизнис односно козметичката линија „ЕРА“. Пејачката гостуваше...

Музика 08.08.20 | 10:33

Елена Ристеска му посвети песна на покојниот татко

Елена Ристеска музиката ја стави во втор план, па започна нов сопствен бизнис. Пејачката неодамна лансираше машки и женски парфем од својата „EРA“ колекција. Деновиве...

Музика 12.03.20 | 11:19

Тоа е почетокот на новата ера: Елена Ристеска го покажа момчето

Познатата пејачка Елена Ристеска се наоѓа во Мајами од каде што објави фотографија на која е таа и  нејзиното ново момче. На сликата не се гледа ликот на момчето, а пејачката...

Естрада 02.03.20 | 21:10

Кога Елена вежба мажите остануваат подзинати

Елена Ристеска решила да ги збудали мажите. Таа на Инстаграм објави видео и фотографии од теретена.Таа решила своето тело да го доведе до совршенство и покажа низ какви...

Естрада 21.10.19 | 20:04

Елена Ристеска доби титула „Дама на годината“ во регионот

Неодамна во Врњачка Бања во Србија беше доделена наградата за “Дама на годината“ во регионот, за постигнување, работа и креативност.   View this post on Instagram   Благодарам...

Сцена 26.09.19 | 10:40

Елена Ристеска има ново момче

Поп пејачката Елена Ристеска има ново момче. По неуспешен брак, таа се посвети на кариерата и подолг период на јавноста не и откриваше детали за својот приватен живот....

Естрада 24.09.19 | 21:15

Елена Ристеска: Имам широк нос, црвенило, акни, подочници, кратки трепки, не сум совршена!

Поп-пејачката Елена Ристеска објави фотографија на Инстагарм на која е без шминка. Таа напиша и текст под фотографијата во која раскажа за своите несовршености. Утрово...

Мода и убавина 10.09.19 | 23:46

Ријана се пофали со Елена Ристеска пред 8 милиони следбеници на „Fenty Beauty“

Нашата најпозната и најубава рнб и поп пејачка Елена Ристеска стана инспирација за Ријана и нејзиниот тим од Fenty Beauty мејк-ап линијата. Имено, фотографијата од совршеното...

Естрада 15.07.19 | 18:08

Елена Ристеска со емотивна објава посветена на татко и: Пробувам цел ден да не мислам и да не плачам, ама…

Елена Ристеска со емотивна објава посветена на татко и. Таа секоја година на неговиот роденден или на денот на неговото заминување објавува фотографија и се потсетува...

Македонија 08.07.19 | 19:37

Сум била сведок на многу дoбpини на Миле, не разбирам зошто ова се случува

Македонската поп-пејачка Елена Ристеска му изрази поддршка на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески кој се наоѓа во притвop и штраjкува со глaд. Во...

Музика 24.06.19 | 19:51

Елена Ристеска скршена од болка: Ќе те казнам за ова, Пане!

Панчо и Андреј имаат нова песна „Горе или доле“. Станува збор за моќна композиција, со моќен текст која се промовира во исто време со видеозапис кој ја следи приказната...

Естрада 14.06.19 | 20:14

Елена Ристеска: Бог посебно ги милува грешниците

Елена Ристеска, која во изминатите години се соочи со неколку тешки животни предизвици, како загубата на родителот и разводот, реши со своите обожаватели да сподели...

Музика 19.05.19 | 12:11

Сите срца ни чукаа како едно, фала ви за ова чувство победничко

За евровизискиот тим на чело со Тамара Тодевска присигна поддршка и од регионот, но и од дома. Поранешната двократна претставничка на Македонија, Каролина Гочева, на...

Естрада 28.01.19 | 19:07

Елена Ристеска со солзи во очите: Тоше и јас бевме сродни души

Многу досега некажани приказни од неговите пријатели, со многу сеќавања, емоции и песни – вака помина Еден на Еден епизодата посветена на Тоше Проески. Новинарката...

Естрада 10.01.19 | 19:38

Елена Ристеска: Сама сум, уште не запознав човек кој е еднакво лојален како мене!

Пејачката Елена Ристеска во едно интервју откри дека во моментов и сингл и призна дека не сака по секоја цена да биде со било кого само за да има партнер. Пред една година...

Естрада 05.01.19 | 15:11

Елена Ристеска: Приказната со Бојан одамна е завршена

Емотивната исповед на пејачката Елена Ристеска која што беше емитувана во вчерашното издание на „Бекстејџ“ предизвика лавина од коментари и реакции. Во него пејачката...

Естрада 30.12.18 | 12:24

Нејзиниот глас последен го слушна: Само воздивна и рече, ќе се видиме ако дозволи Бог!

Се сакавме меѓусебно. Секогаш долго разговаравме за се, дури и ме повика од Австралија. Исто така разговаравме и таа ноќ пред да замине за Хрватска, а јас уште тврдам...