Ознака: Елена Ристеска
Естрада 14.06.19 | 20:14

Елена Ристеска: Бог посебно ги милува грешниците

Елена Ристеска, која во изминатите години се соочи со неколку тешки животни предизвици, како загубата на родителот и разводот, реши со своите обожаватели да сподели...

Музика 19.05.19 | 12:11

Сите срца ни чукаа како едно, фала ви за ова чувство победничко

За евровизискиот тим на чело со Тамара Тодевска присигна поддршка и од регионот, но и од дома. Поранешната двократна претставничка на Македонија, Каролина Гочева, на...

Естрада 28.01.19 | 19:07

Елена Ристеска со солзи во очите: Тоше и јас бевме сродни души

Многу досега некажани приказни од неговите пријатели, со многу сеќавања, емоции и песни – вака помина Еден на Еден епизодата посветена на Тоше Проески. Новинарката...

Естрада 10.01.19 | 19:38

Елена Ристеска: Сама сум, уште не запознав човек кој е еднакво лојален како мене!

Пејачката Елена Ристеска во едно интервју откри дека во моментов и сингл и призна дека не сака по секоја цена да биде со било кого само за да има партнер. Пред една година...

Естрада 05.01.19 | 15:11

Елена Ристеска: Приказната со Бојан одамна е завршена

Емотивната исповед на пејачката Елена Ристеска која што беше емитувана во вчерашното издание на „Бекстејџ“ предизвика лавина од коментари и реакции. Во него пејачката...

Естрада 30.12.18 | 12:24

Нејзиниот глас последен го слушна: Само воздивна и рече, ќе се видиме ако дозволи Бог!

-Се сакавме меѓусебно. Секогаш долго разговаравме за се, дури и ме повика од Австралија. Исто така разговаравме и таа ноќ пред да замине за Хрватска, а јас уште тврдам...

Естрада 25.12.18 | 20:35

Елена Ристеска: Стравував за својот живот, морав да го пријавам во полиција!

Поп-ѕвездата Елена Ристеска пред неколку години била принудена да побара заштита од полицијата откако повозрасен човек со денови ја вознемирувал, пишува Женски магазин. Ми...

Сцена 25.12.18 | 10:57

Елена Ристеска и Лозано во тајна љубовна врска?

Последниве неколку месеци се неразделни, па дури почнале и да настапуваат заедно Деновиве низ скопската чаршија кружат приказни и муабети дека Елена Ристеска и Влатко...

Естрада 14.12.18 | 22:42

Зоки Фаци тврди: Асистентката на Елена Ристеска ме фати за врат, пријавив и во полиција

Eстрадниот новинар Зоран Василевски, вечерва беше нападнат пред познат скопски ресторан од асистентката на Елена Ристеска – Елеонора Неделковска, тврдат од „1ТВ“,...