Ознака: ЕБР
Македонија 30.05.21 | 20:39

И во Лазарополе со специјалците Заев го поведе Филипче

Во кампот за обука на Бирото за јавна безбедност во Лазарополе, првиот човек на МВР Оливер Спасовски, директорот на БЈБ Сашо Тасевски, заменик-директорот на БЈБ Ариф...

Црна хроника 19.05.20 | 21:54

Седумина полицајци се позитивни на ковид-19, се затвора одморалиштето на МВР во Охрид

Најмалку седуммина припадници на МВР се позитивни на коронавирусот, поради што, по препорака на здравствените власти, се затвора одморалиштето во Охрид каде што биле...

Македонија 15.03.20 | 22:35

Ферати, командир од ЕБР му порача на Спасовски: Само ќутек премиере!

Само ќутекот вратете го и ќе се среди сè, коментира Башким Ферати, командир на вод од прва чета на ЕБР, на повиците на техничкиот премиер Oливер Спасовски до младите за...

Македонија 25.12.19 | 22:53

EБР во еден глас: Една мајка нас нè родила, име ѝ е Македонија

Единицата за брзо распоредување испрати јасна порака на последната прослава. Тие во еден глас порачаа: Една мајка нас нè родила, име ѝ е Македонија!