Ознака: џип
Балкан 30.11.21 | 14:43

Нов инцидент на „Струма“ – џип излета од патот, десетици возила се заглавени

Метеж и несреќа предизвикани од лошото време на автопатот „Струма“. Џип рано утринава удрил кај атарот на селото Бошнек, а десетици автомобили подолго време останале...

Македонија 08.11.21 | 13:09

Ги продаде ли Дардишта чизмите за да му купи џип на сопругот од 150.000 евра

Џип Мерцедес, вреден околу 150 илјади евра, е во сопственост на сопругот на Шкодране Дардишта. Ова се фотографиите што ги испратија граѓани кои се фотографирале при влегување...

Црна хроника 25.08.21 | 14:19

Кога си шериф во Струмица со џипот можеш да правиш што сакаш

На социјалните мрежи е објавено видео од несовесен возач кој со својот луксузен џип дивее по струмичките улици, без никој да реагира на таквото однесување што го загрозува...

Црна хроника 16.07.21 | 09:26

Целосно уништен џип во судир кој утрово ја блокира магистралата А3

Поради сообраќајна несреќа, сообраќајот на патот Делчево – М.Каменица кој е дел од магистралата А3 кај месноста Каменички рид, се одбива по една лента. Како што јавуваат...

Македонија 19.04.21 | 23:06

„360 Степени“: Џипот на Рашковски е на име на Игор Христов, еден од „тајните“ хонорарци во Владата

Џипот на поранешниот генерален секретар Драги Рашковски е во сопственост на газдата на фирмата „ГБЦ Системи“, Игор Христов, кој е владин хонорарец за одржување информатички...

Македонија 13.04.21 | 16:55

Ивановска за џипот на Рашковски: Ќе пријавиме во Финансиска полиција ако е прикажан нереален анкетен лист

Неопходен е законот за потекло на имот, кој ќе побара информации секој граѓанин да докаже од каде му е имотот, врз основа на што го стекнал, дали е наследство, дали го...

Македонија 13.04.21 | 15:25

Мицковски за хациендата од 800м2 која ја гради Рашковски: Па добро бе дечко, од каде овие пари откако си на власт?!

Па добро бе дечко, од каде овие пари откако си на власт?!, прашува активистот Ивор Мицковски по веста дека семејството на Драги Рашковски, поранешен генерален секретар...

Македонија 12.04.21 | 21:11

Рашковски вози скап џип, а го нема во анкетниот лист

Екс генералниот секретар на Владата и актуелен советник во кабинетот на премиерот Заев вози ексклузивно и скапо возило кое не е пријавено во листот што сите функционери...

Црна хроника 28.12.20 | 09:38

Пронајдено телото на мажот што со џип сакал да ја помине надојдената Дренска Река

Пронајдено е телото на мажот што вчера исчезна во Дренска Река, за МИА потврдија од полицијата. Засега не можеа да дадат повеќе детали за случајот. Медицинска екипа на...

Калеидоскоп 20.11.20 | 12:30

Момент подоцна би бил кобен: Бетонска плоча паѓа од зграда директно врз џип, сопственикот бега во последен миг

Маж за влакно ѝ бега на смртта, моменти пред огромна бетонска плоча од покривот на деветкатница да падне врз неговиот автомобил. Несреќата се случила вчера наутро во...

Свет 15.10.20 | 09:57

Џип се заби во ресторан во Калифорнија: Една жена загина, седум луѓе се во болница

Една жена починала, а седум луѓе се тешко повредени кога возач на џип влетал во градината на ресторан во американскиот град Сан Хозе. Десетици луѓе седеле во градината...

Македонија 13.10.20 | 12:54

Aко на Здравствен дом Скопје им треба џип од 43.000 евра, зар не им треба ист таков и на другите здравствени домови?

Точно во јануари излезе приказната за скриени необележени возила на Здравствен дом Скопје во гаража на поликлиниката Бит Пазар, потсети портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум...

Балкан 13.09.20 | 15:20

Експлодираше џип во Белград, во атентат загина Страхиња Стојановиќ

Страхиња Стојановиќ (30) кој беше повреден во експлозија на автомобил во Нов Белград, почина во белградскиот ургентен центар, јавуваат белградските медиуми. Стојановиќ...

Црна хроника 16.01.20 | 17:10

Скопјанец искршил стакло од џип, па извршил кражба

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба. Како...

Црна хроника 29.10.19 | 14:29

Сообраќајка во Карпош: Џип поминал на црвено и удрил во „голф“, тројца повредени

Тројца се повредени во судир на џип и автомобил, денеска на булеварот Партизанска во Карпош 4, на семафорите од крстосницата со улицата Никола Парапунов, пред мостот...

Црна хроника 04.09.19 | 19:16

Обвинителството поведе постапка против поранешен вработен кој му го запалил џипот на газдата

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за тешки дела против општата сигурност и му се определени...

Црна хроника 04.09.19 | 11:55

Не му исплатил неколку плати, па му го запалил џипот и го полеал газдата со бензин

Револтиран оти не му биле исплатени неколку плати поранешен вработен во скопска фирма од Кисела Вода вчера му го запалил џипот, а потоа со бензин го полеал и газдата. Случајот...

Калеидоскоп 03.09.19 | 09:28

Џип заглави во Охридско езеро

Пред два дена автомобил буквално падна во езерото на „Кеј Македонија“ во Охрид, пред тоа такси возило пропадна во земја, а сега џип кој неможе да го извлечат од езерото...

Црна хроника 24.07.19 | 17:13

Со џип се обидел да прегази вработен во „Караџица“

Вчера попладне во Полициската станица Драчево, М.А. (53) од село Тисовица, скопско, вработен во ЈП „Национални шуми“ – подружница „Караџица“ – Скопје, пријавил...

Црна хроника 02.05.19 | 12:28

Србин се обидел да украде „Ренџ Ровер“ во Центар, со штрафцигер му го скршил задниот прозорец

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави Обвинителен акт против едно лице, 37 – годишен државјанин на Република Србија, кое се...