Ознака: двор
Црна хроника 21.09.21 | 17:38

Вевчанец ја нападнал мајка си во дворот на куќата

Жител на Вевчани доби кривична пријава поради основано сомнение дека на почетокот на овој месец ја истепал својата мајка. „ОВР Струга поднесе кривична пријава против...

Црна хроника 05.11.20 | 16:52

Кумановец ја заклучил мајка си во домот, па нападнал полицајци

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 23-годишниот Н.А. од село Љубодраг, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „противправно...

Скопје 25.08.20 | 20:18

И тоа го има: Наумоски забрани сушење алишта во Ѓорче Петров

Грашаните на општина Ѓорче Петров ќе добијат парична казна доколку сушат алишта во својот двор. Ваквите глоби се предвидени со новите измени и дополнување на одлуката...

Црна хроника 02.03.20 | 10:55

Битолчанец копал во дворот и пронашол граната од Првата светска војна

Вчера во полицијата во Битола, С.П. пријавил дека при копање во дворот од куќата на улицата „Илинденска“ во Битола пронашол стара неексплодирана граната. Полициски...

Калеидоскоп 09.12.19 | 17:45

На сопругот му направила кафеана во двор, за да биде повеќе дома

Пол Тапер, британски инженер од Давон, отсекогаш по работата и за викенд многу време поминувал во локалната кафеана. Неговата сопруга Џејн била незадоволна што сопругот...

Скопје 08.11.19 | 11:34

Да го спасиме дворот на Училиштето „Блаже Конески!

Во дворот на основното училиште „Блаже Конески“ во скопската населба Мичурин ќе никне и детска градинка, откако таму пред неколку години беше изграден угостителски...

Црна хроника 11.10.19 | 09:47

Скопјанец нападнат во двор

На 09.10.2019 во 21.40 часот во СВР Скопје, Т.С.(48) од Скопје пријавил дека околу 19.10 часот во двор од куќа на ул.,,Славејко Арсов’’, бил физички нападнат од Ѓ.Т., поради нерасчистени...

Црна хроника 27.09.19 | 10:42

Татко влегол во училиштен двор и повредил девојче бидејќи се расправало со ќерка му

Четириесет и едногодишен маж од Тетово бил повикан во полицијата по пријава дека во училиштен двор физички нападнал и повредил малолетничка која имала недоразбирања...

Скопје 28.03.19 | 12:46

Дојдоа и му го исчистија ѓубрето од дворот

По наредба на овластен инспектор за животна средина од град Скопје, комуналните служби расчистија голема количина на отпад што се наоѓа во двор на приватен имот во населбата...