Ознака: душко лазаров
Македонија 29.05.20 | 20:10

Татко ми е осуден на 15 години затвор оти не постапил за нешто што не му било обврска

Мојот татко е осуден на 15 години затвор бидејќи не сторил нешто што не му било обврска, вели пред камера на „Алфа“ Марија Лазарова, ќерката на Душко Лазаров, кој беше...

Македонија 30.10.19 | 10:02

Шест месеци непостапување, пет ургенции, а Врховниот суд сè уште молчи за притворот на Душко Лазаров

Врховниот суд и натаму молчи и не одлучува по жалбата за притворот на Душко Лазаров, осуден на 15 години затвор за настаните од 27 април, и покрај петте ургенции на неговото...

Македонија 27.09.19 | 23:07

Спасески: Лазаров е скромен, чесен и пред сè невин човек, а Кацарска ќе стане четиво за студентите по Казнено

Душко Лазаров е скромен, чесен и пред сè невин човек, пишува поранешниот директор на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески, кој додава дека Лазаров ќе издржи токму...

Македонија 27.09.19 | 12:26

Ненамерната грешка Лазаров го чини враќање зад решетки

Началникот од МВР, Душко Лазаров, обвинет за насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 година, кој доби 15 години за настаните од 27 април, се уште нема правосилна одлука....

Македонија 22.08.19 | 12:22

Зошто истата обвинителка не дозволи Лазаров да присуствува на погребот на неговата мајка, а сега даде амин за Јанева?

Двојните стаднарди во судството се мета на јавната критика веќе три години, а овојпат на социјалните мрежи беше поставено прашањето како истата обвинителка која дозволи...

Македонија 26.12.18 | 17:56

Чавков и Лазаров им се придружија на Дурловски, Југ и Ченто – ќе бараат правда, а не милост

Од 33 обвинети за настаните од 27 април само петмина не поднесоа барање за амнестија и одлучија да бараат правда пред судот, а не милост. Митко Чавков и полицискиот началник...