Ознака: дуќани
Економија 26.08.21 | 19:42

Сопственици на дуќани во трговските центри бараат укинување на рестрикциите: Не може да се зголеми вакцинација само со казнување на бизнисите

Трговските центри и нивните трговци тврдат додека немало рестрикции за невакцинираните посетители во затворени простори, бројот на заболени бил дури под 5 луѓе Сопствениците...

Црна хроника 02.05.21 | 17:50

Експлозија во Скопје, оштетени неколку дуќани

На улица „Методија Митевски“ во Скопје денеска изутрина експлодирала експлозивна направа. Повредени лица нема, а од експлозијата биле оштетени стаклата на неколку...

Здравје 22.04.20 | 21:35

Во објектите со површина помала од 20 метри квадратни може да пазарува само едно лице

На оваа седница Владата донесе Уредба за примена на законот за трговија за време на вонредна состојба. Со оваа Уредба, во листата трговски објекти се додава зборот “дуќани”...

Балкан 19.04.20 | 12:29

Во Србија во вторник се отвораат дуќаните, пензионерите може да излезат трипати неделно по половина час

Во Србија од вторник полицискиот час ќе почнува во 18 часот и ќе трае до 5 часот наутро, најави претседателот Александар Вучиќ во синоќешното гостување на ТВ „Пинк“....

Економија 13.03.20 | 18:36

Власта прави пропаганда и од затворањето на кафулињата

Власта прави пропаганда од затворањето на кафулињата во Скопје. Вработени во Државниот пазарен инспекторат со камера излегоа на терен да проверат дали се почитува...