Ознака: Дрим тим
Кошарка 05.08.21 | 08:59

„Дрим тимот“ избори пласман во олимпиското финале, го чекаат Дончиќ во борба за златото

Кошаркарите на САД се првите финалисти на Олимписките игри во Токио. Во првото полуфинале, Американците ја совладаа Австралија со 97:78. Кевин Дурант со 23 и Девин Букер...

Кошарка 03.08.21 | 09:31

Дрим-тимот ја победи Шпанија за влез во олимпиското полуфинале

Кошаркарска репрезентација на САД се пласираше во полуфиналето на кошаркарскиот турнир на Олимписките игри во Токио. Во четврт-финалето, Американците ја совладаа Шпанија...

Кошарка 25.07.21 | 18:44

Дрим-тимот на САД и не бил толку од соништата

Репрезентација на САД загуби од Франција (76:83) во првото коло од групата А на кошаркарскиот турнир на Летните олимписки игри 2020 во Токио, Јапонија. За американските кошаркари...

Кошарка 17.07.21 | 20:08

Проблем до проблем за „Дрим тимот“: По Бредли Бил, настап во Токио откажа и Кевин Лав

Селекторот на американската олимписка кошаркарска репрезентација, Грег Попович, остана без уште еден кошаркар пред Олимписките игри, откако настапот на Олимпијадата...

Кошарка 13.07.21 | 10:16

Верувале или не: „Дрим-тимот“ на САД реди порази

Кошаркарската репрезентација на САД ноќеска во Лас Вегас претрпе неочекуван пораз од Австралија (83:91) на пријателски натпревар како подготовка за Олимписките игри...

Кошарка 08.06.21 | 08:41

Дрим тимот ослабен за Олимпијадата: Леброн Џејмс и Ентони Дејвис нема да играат во Токио

Ѕвездите на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис нема да играат за тимот на САД на Олимписките игри во Токио. Двајцата ќе ги пропуштат Игрите поради тешката...

Кошарка 26.04.21 | 13:50

Дрим-тимот на поранешна Југославија посилен од тој на САД

Најтиражниот шпански спортски весник „Марка“ во анализа на влијанието што кошаркарите од некогашните југословенски простори го имаат во денешно време во НБА лигата...

Музика 06.12.18 | 11:33

„Дрим тим“ имаат нова песна, продолжуваат со проектот „Етно Балкан“ и јубилеен концерт (видео)

„Сладок си мој животе“ е насловот на најновото музичко парче на момците од Дрим тим. Станува збор за проект зад кој стојат Коки Коцев како автор на музиката, Орце Зафировски,...