Ознака: драган вучиќ
Музика 03.05.21 | 17:27

Една година без Драган Вучиќ: Сопругата Весна упати силна порака

На 4 мај ќе се наврши точнио една година откако овој свет го напушти познатиот водител, музичар и шоумен Драган Вучиќ. Весна Вучиќ, неговата сопруга не се огласи во јавноста...

Музика 24.05.20 | 16:36

Мартин Вучиќ: За мене секогаш ќе бидеш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ на својот фејсбук профил денеска напиша емотивна порака посветена на неговиот татко, Драган Вучиќ: За некого беше музичариште, за некого басист бр1, за некого...

Естрада 17.05.20 | 20:35

Мартин Вучиќ за родителите: Мојата лавица и мојот идол, ве сакам најмногу

Поминав цели 40 години со човекот кој најмногу го сакав. Цели 40 години и тој мене најмногу ме сакаше. Што друго да кажам, освен дека тоа е најголемиот благослов кој некој...

Музика 08.05.20 | 23:45

„Твојата музика никогаш нема да зајде“: Последен поздрав за Драган Вучиќ

Група музичари заедно со Олгица Христовска во чест на Драган Вучиќ, го испеаа неговиот голем хит „Свирете ја зајди, зајди“ и се збогуваа од својот колега. Погледнете...

Естрада 06.05.20 | 19:22

Се каравме за мојата килажа со Вукле: Росана емотивно за Драган Вучиќ

Својот пријател и колега Драган Вучиќ, пејачката Росана Сариќ- Тодоровска нагалено го викала Вукле. Росана е во голема тага и во шок од ненадејната смрт на Вучиќ, кој...

Калеидоскоп 05.05.20 | 14:45

Драган Вучиќ испратен во вечниот дом, сопругата не успеа да се збогува со него

Денес на градските гробишта во Бутел беше погребан композиторот, пејач и водител, Драган Вучиќ, кој вчера почина како последица од корона вирусот. Како што налага протоколот,...

Живот 05.05.20 | 09:11

Шеговит и оптимист до крај, замина во легендите: Ова е последната фотографија на Драган Вучиќ

Вчера на Клиниката за инфективни болести во Скопје од овој свет си замина познатиот музичар и водител, Драган Вучиќ. Последното што Вучиќ го објави на својот Инстаграм...

Калеидоскоп 04.05.20 | 18:38

„Соседите се простуваат од легендата“: Регионалните медиуми за Вучиќ

Денеска јавноста буквално се шокираше од веста за смртта на познатиот македонски водител, пејач, музичар и композитор Драган Вучиќ на 65 годишна возраст. Според официјалните...

Сервиси 04.05.20 | 17:44

Вучиќ ќе биде погребан утре, во 13 часот, на Градските гробишта

Погребот на Драган Вучиќ, познатиот пејач, водител и телевизиско лице, кој денеска ја изгуби битката со корона вирусот ќе биде извршен утре, во 13 часот, на Градските гробишта,...

Твитови 04.05.20 | 12:39

Омилениот бисер со Вучиќ на Бранко Огњановски


Здравје 04.05.20 | 11:33

Филипче: Вучиќ имаше многу тежок наод на белите дробови и му подлегна на вирусот

Министерот за здравство Венко Филипче потврди дека утрово на Инфективната клиника во Скопје починал познатиот музичар, композитор и тв-водител Драган Вучиќ (65) како...

Музика 04.05.20 | 11:10

Крај на една ера, си замина Драган Вучиќ

Утринава на 65-годишна возраст од компликации од ковид-19 почина Драган Вучиќ, познатиот музичар, водител и шоумен. Вучиќ имаше плодна музичка кариера, која ја почна во...

Естрада 04.05.20 | 10:37

И сопругата на починатиот Драган Вучиќ, позитивна на Ковид 19?

Утрово на Инфективната клиника во Скопје почина Драган Вучиќ, познатиот музичар и водител. Според неофицијали информации Вучиќ починал како последица од компликации...

Калеидоскоп 04.05.20 | 10:25

Мартин Вучиќ потврди дека коронавирусот е причина за смртта на Драган

Мартин Вучиќ во телефонски разговор за „ММС“, потврди дека компликации поради коронавирусот се причина за смртта на неговиот татко. Ковид-19 на Драган Вучиќ му бил дијагностициран...

Калеидоскоп 04.05.20 | 10:10

Компликации од ковид-19 наверојатно причина за смртта на Вучиќ

Компликации од коронавирусот, кој неодамна му бил дијагностициран, најверојатно е причината за смртта на Драган Вучиќ. Според неофицијални информации, македонскиот...

Калеидоскоп 04.05.20 | 09:51

Почина Драган Вучиќ

Телевизискиот водител, музичар и шоумен Драган Вучиќ денеска почина на клиниките во Скопје на 65-годишна возраст. Повеќе информации за причините за смртта се очекуваат...

Твитови 29.10.19 | 16:17

Заев да се јави кај мене во Среќни коцки да му доделам гратис датум


Естрада 01.05.19 | 11:35

Драган Вучиќ објави фотка со Неџла, сопругата на Бали Бег

Драган Вучиќ веќе дваесет години наназад е еден од најголемите шоумени кај нас. По музичките шоуа, тој се префрли на квизови, а во неговиот најнов проект  во автобус...

Естрада 01.03.19 | 10:51

Драган и Весна Вучиќ: 40 години заедништво

Сопругата на Драган Вучиќ на „Фејсбук“ сподели неколку спомени од нивниот заеднички живот. Весна и Драган се во брак 37 години, но заедно се веќе четири децении. 37 години...