Ознака: доживотен затвор
Калеидоскоп 07.09.20 | 12:51

Ел Чапо ја обжали казната доживотен затвор

Мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман (63), попознат како Ел Чапо, ја обжали доживотната казна затвор изречена пред една година, тврдејќи дека судењето било неправедно. Во...

Свет 06.01.20 | 22:30

Доживотен затвор за студент кој силувал мажи

Студент одговорен за стотици силувања е наречен најголемиот силувач во историјата на Британија и е осуден за повеќе од 150 кривични дела сторени во повеќе од две и пол...

Калеидоскоп 10.11.19 | 19:58

Логично? Затвореник тврди дека отслужил доживотна казна оти на кратко бил прогласен за мртов

Американски суд отфрли ослободително барање на затвореник, кој тврдел дека отслужил доживотна казна бидејќи на кратко бил прогласен за мртов. Шеесет и шестгодишниот...

Црна хроника 25.10.19 | 17:12

Укината доживотната казна на Алмир Дрпљанин за нападот на Алфите кај ПМФ

Укината е доживотната затворка казна за еден од најозлогласените криминалци Алмир Дрпљанин. Судот, му досуди 20 години за грозоморниот напад врз полициските Алфи што...

Македонија 18.09.19 | 09:48

АА: Пресудите за Диво насеље се максимални само зошто обвинетите се Албанци

Вчера режимот ВМРО-ДУИ со цел дефокусирање на вниманието на јавноста од скандалите на таканаречените бомби, го монтираше случајот Куманово, а денес новиот режим на...

Црна хроника 17.09.19 | 19:15

Апелација ги потврди доживотните затворски казни за „Диво Насеље“

Апелацискиот суд ја потврди првостепената пресуда за случајот „Диво Насеље“, односно сега и правосилно се осудени обвинетите, од кои седумина на доживотен затвор....

Црна хроника 27.03.19 | 17:23

Доживотен затвор за Македонката Симона која ја уби мајка си Радица додека таа спиеше

Доживотен затвор за Македонката Симона која ја уби мајка си Радица додека таа спиеше 22 годишната Македонка, Симона Зафировска, е осудена на доживотен затвор за сурово...

Свет 20.03.19 | 15:11

Радован Караџиќ доби доживотна казна затвор

Радован Караџиќ е осуден на доживотна казна затвор. Воениот злосторник и поранешен претседател на Република Српска, денеска е осуден на доживотна казна затвори пред...