Ознака: доминик тим
Останати спортови 17.06.21 | 23:34

По Надал, и Тим потврди дека нема да игра на Олимписките игри

Откако Рафаел Надал објави дека нема да игра на ОИ, истото го стори и Доминик Тим. Австриецот објави на социјалните мрежи порака дека се консултирал со неговиот тим. –...

Останати спортови 14.09.20 | 08:46

Доминик Тием е првиот Австриец што го освои УС Опен

Австриецот Доминик Тием стана победник на Грен слемот УС Опен. Во финалето коешто траеше нешто повеќе од четири часа, ноќеска тој го надигра Германецот Александар Зверев...

Останати спортови 02.03.20 | 23:50

Новата надеж во тенисот љуби колешка Србинка

Доминик Тим e најдобриот австриски тенисер. Тој важи за голем заводник. храбро се држеше на вчерашното финале против Новак Ѓоковиќ. Негова голема љубов беше една негова...

Останати спортови 27.04.19 | 19:15

Тим го елиминира Надал во полуфиналето на АТП турнирот во Барселона

Австриецот Доминик Тим ќе игра во финалето на „Барселона опен“ по победата над фаворитот Рафаел Надал (Шпанија) во второто полуфинале со 2-0. Двата сета 25-годишниот австриски...