Ознака: добивка
Економија 03.10.22 | 14:29

Лани 99 извршители оствариле профит од 3,4 милиони евра, на прво место е жена која имала добивка од 130.000 евра!

Речиси 3,4 милиони евра профит направиле лани 99 извршители, колку што ги има во државава, ексклузивно за Пари, открија од Комората на извршители. Добивките се движат од...

Калеидоскоп 27.09.22 | 13:37

На Индиец му преседнала добивка на лотарија

Добитник на лотарија во Индија објави дека ќе мора со семејството да се исели од домот, бидејќи не може повеќе да се одбрани од безбројните барања за финансиска помош...

Свет 05.05.21 | 11:42

Фајзер очекува годинава од продажба на вакцини да инкасира 26 милијарди долари

Американската фармацевтска групација Фајзер соопшти дека очекува во 2021 година да продаде 1,6 милијарди дози од својата вакцина против Ковид-19, развиена во соработка...

Астро 02.05.21 | 14:29

Мај ќе биде одличен на финансиски план, за овие 3. знаци

Месецот кој започна, носи подобрување во сите аспекти, а рускиот астролог Павел Глоба откри што ги очекува трите знаци кои ќе бидат сведоци на ненадејна голема парична...

Останати спортови 02.03.21 | 12:18

Со пет пара си фати милионче! Нов милионер на „Спорт лајф“ во Тетово

Одличен викенд за играчот на „Спорт лајф“ (Sport Life) во Тетово. Со само 5 погодени пара на тикетот и тој се запиша во клубот на „милионери“ на „Спорт лајф“. За оваа атрактивна...

Калеидоскоп 25.12.20 | 14:23

„Божиќно чудо“ во Лас Вегас: Со влог од 40 долари освоил 15 милиони

Американец во казино во Лас Вегас на Бадник освои џекпот од дури 15,5 милиони долари, што многумина го нарекоа празнично чудо. Хотелот и казиното „Санкоуст“ објави дека...

Останати спортови 08.10.20 | 13:39

Доделена главната премија – стан на Водно! Битолчанец победник на Типстер купот на Спорт Лајф

Типстер купот на Sport Life му донесе стан на Водно на играч од Битола. Денес, клучевите од оваа главна премија му беа врачени на младиот Дејан Кузмановски, кој беше прогласен...

Економија 27.09.20 | 15:41

Заев рече дека фирмите што ќе остварат загуба годинава нема да имаат обврска да исплатат К-15

Правните субјекти кои оваа година нема да остварат добивка нема да треба да исплатат К-15 на своите вработени, но оние кои ќе остварат добивка, согласно закон и колективен...

Свет 22.07.20 | 12:49

Најголемиот пад за 25 години: Добивката на Кока-Кола падна за третина

Гигантот „Кока-кола“ забележа најголем пад на прилагодената заработка во второто тримесечје, во последните 25 години и на годишно ниво достигнува дури 33 проценти по...

Калеидоскоп 27.03.19 | 10:57

Австралиец по грешка уплатил две исти лото ливчиња, освоил 46 милиони долари

Работник од Мебурн, Австралија освоил 46,6 милиони австралиски долари на лото, откако по грешка два пати го уплатил ливчето со исти броеви. Тој го уплатил едното ливче...

Калеидоскоп 05.03.19 | 13:04

Добитник на лото по пет месеци дошол по своите 1,5 милијарди долари

Добитник на американската лотарија „Мега милионс“ од сојузната држава Јужна Каролина, кој уште лани во октомври освоил над 1,5 милијарди долари, по пет месеци конечно...