Ознака: дивна карлеуша
Калеидоскоп 04.03.20 | 10:53

Една година од смртта на Дивна: Јелена со скршено срце ја објави последната заедничка фотографија

Пред точно една година почина новинарката Дивна Карлеуша, мајка на познатата пејачка Јелена Карлеуша. Од оваа болка скоро никогаш не се опоравува, а Јелена секојдневно...

Естрада 10.04.19 | 13:17

Мамо, наскоро ќе ти дојдам, ќе бидеме заедно: Морничавите лелекања на Карлеуша ги заледиле сите од страв

Јелена Карлеуша, на која мајка и Дивна Карлеуша почина минатиот месец, се врати на снимање на Ѕвездите на Гранд, каде е дел од жирито, како би закрепнала од загубата и...

Естрада 06.04.19 | 15:01

Посвета од три збора и кулминација на болката

Не минува ден а Јелена Карлеуша да не ја сподели болката за загубата на мајка си со следбениците на Инстаграм. Таа објави заедничка фотографија со саканата мајка и напиша:...

Естрада 16.03.19 | 16:41

По дознавањето дека баба им починала, ќерките на Јелена Карлеуша се селат

Душко Тошиќ се’ уште престојува во Белград, каде што ги решава сите проблеми на своето семејство, а од сопругата Јелена Карлеуша буквално не се одделува. Пред неколку...

Естрада 15.03.19 | 10:40

Се плашам Јелена да не си направи нешто на себе си: Тошиќ откри зошто останал во Белград

Душко Тошиќ решил уште некое време да остане во Србија крај сопругата Јелена Карлеуша, на која на почетокот на март и почина мајката, Дивна Карлеуша. Фудбалерот на кинескиот...

Естрада 14.03.19 | 17:30

Потресна исповед за мајката на Карлеуша: Дивна ми го смени животот, а не беше ни свесна за тоа

Дивна Карлеуша, мајката на српската пејачка Јелена Карлеуша почина по тешко и долго боледување, а многумина се уште зборуваат за нејзината добрина и хуманост. Зорка...

Естрада 12.03.19 | 07:21

Расплакана Брена го напуштила снимањето на „Ѕвездите на Гранд“

Лепа Брена видно се вознемирила и расплакана го напуштила студиото поради една многу тажна причина. Во емисијата била пуштена снимка од Дивна Карлеуша, која почина...

Естрада 11.03.19 | 13:59

Карлеуша уште го крие ова од ќерките

Јелена Карлеуша не може да си дојде на себе отакако пред една недела ја изгуби својата мајка Дивна Карлеуша, пренесуваат српските медиуми. Нејзиниот сопруг Душко Тошиќ...

Естрада 09.03.19 | 10:52

Кому мајката на Јелена ќе му го остави имотот?

Мајката на Јелена Карлеуша која почина пред неколку денови немала големо богатство на нејзино име. Таа поседувала куќа во која живеела и која ќе биде предмет на тестаментот...

Естрада 09.03.19 | 09:34

Јелена го молела Душко: Не оставај ме сега, нема да преживеам

Пејачката го молела сопругот да го одложи враќањето во Кина за да биде покрај неа и да ѝ помогне полесно да го препроди тешкиот период додека тагува за мајка си Јелена...

Естрада 08.03.19 | 21:00

Неутешна: Карлеуша на 8 март сама на гробот на мајка си

Српската пејачка, Јелена Карлеуша не може да се помири со смртта на својата мајка, Дивна. Таа секојдневно доаѓа на нејзиниот гроб и гледа во нејзината слика. Така било...

Естрада 07.03.19 | 18:39

Мистериозен посетител на гробот на мајката на Јелена Карлеуша

Дивна Карлеушка, радио водителката и мајка на Јелена Карлеуша, е закопана на Новите бежаниски гробишта, а во вечното почивалиште беше оспратена со песната „Била је...

Естрада 07.03.19 | 16:44

Карлеуша избега од ручекот во чест на нејзината мајка

Радио водителката Дивна Карлеуша вчера беше погребана во Белград, а сцените од погребот беа потресни за целиот регион. Нејзината ќерка Јелена на момент го прегрна ковчегот,...

Естрада 06.03.19 | 22:38

Каде беа Атина и Ника додека Карлеуша викаше „мама, мама“

Дивна Карлеуша беше погребана денеска на Новите бежаниски гробишта во Белград. Нејзината ќерка, пејачката Јелема Карлеуша, која беше многу врзана за мајка си, едвај...

Естрада 06.03.19 | 22:09

Минути пред смртта: Дивна и Јелена се смееле, а потоа молк… и гробна тишина

Тажната вест за смртта на мајка си Јелена Карлеуша ја примина на аеродром во Австрија, кога се враќала од настапите закажани таму. извор близок на семејството за Пинк.рс...

Естрада 06.03.19 | 21:38

Кој е човекот кој ја предводеше поворката на погребот на Дивна и зошто си го криеше лицето?

Познатата радио водителка Дивна Карлеуша денеска беше погребана во Белград, а на нејзиното вечно почивалиште беа присутни многу пријатели, роднини и познаници. Нејзината...

Естрада 06.03.19 | 21:16

Драгана Мирковиќ се збогува со Дивна Карлеуша со потресна порака

Најсилната потпора во почетоците на кариерата на Драгана Мирковиќ ѝ била токму таа – Дивна Карлеуша, една од ретките личности кои во името го содржат карактерот –...

Естрада 06.03.19 | 20:58

Дара Бубамара: Смртта на Дивна ме потсети на загубата на мајка ми

Новинарката Дивна Карлеуша со години се бореше со рак на белите дробови. Токму кога ништо не укажувало дека состојбата на мајката на Јелена Карлеуша може да се влоши,...

Естрада 06.03.19 | 20:41

Последните часови на Дивна Карлеуша: Драмата почнала ден претходно

Радиоводителката Дивна Карлеуша во неделата на 3 март околу пладне ја изгуби битката со ракот на белите дробови. Таа почина во својот дом на 61 година, а денеска беше погребана...

Естрада 06.03.19 | 16:29

Мајката на Карлеуша е погребана, додека го спуштаа ковчегот пејачката го покри лицето и плачеше

Дивна Карлеуша, радиската водителка и мајка на поп дивата Јелена Карлеуша е погребана на Новите гробишта во Белград. Поворката за Дивна тргна од капелата, зетот Душко...