Ознака: Дирк Јан Коп
Македонија 04.02.21 | 14:13

Николоски на средба со Јан Коп, го запознал со клучните цели на Националниот совет за евроинтеграции

Претседателот на Националниот совет за евроинтеграции Александар Николоски се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија, Н.Е. Дирк Јан Коп. Како што соопшти, Николоски...

Македонија 26.01.21 | 14:36

Холандскиот амбасадор вели дека не е прашањето дали Македонија ќе стане членка на ЕУ туку кога

Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска имаше средба со амбасадорот на Холандија во земјава Дирк Јан Коп, на која изрази благодарност за холандската поддршка...

Македонија 01.12.20 | 22:40

Јан Коп: Многу значење му давате на датумот, 35-те поглавја се важни

Билатералните прашања не се дел од рамката. Рамката е многу јасна. Земјата треба да помине низ преговарачкиот процес и по одреден број години да влезе во Европската...

Македонија 16.02.20 | 21:17

Може да биде проблем доколку се инсистира Македонија и Албанија да одат во пакет, смета Јан Коп

Може да биде проблем доколку и натаму дел од членките на Европската Унија инсистираат Скопје и Тирана да одат во пакет. Сметаме дека проценувањето треба да биде индивидуално...

Македонија 01.10.19 | 17:29

Мицкоски се сретна со Јан Коп: Потребно е инволвираните во Рекет 1 и Рекет 2 да одговараат за стореното

Денеска остварив средба со амбасадорот на Кралството Холандија во Република Македонија, Дирк Јан Коп. На средбата разговаравме за актуелната политичка и економска...