Ознака: дипломатски скандал
Македонија 23.10.21 | 14:42

МНР за дипломатскиот скандал: Не е најдена никаква трага за злоупотреба на дипломатска пратка

Министерството за надворешни работи излезе со соопштение за наводите што ги објавија дел од медиумите, според кои во пратка означена како дипломатска пошта на Министерството,...

Македонија 20.09.21 | 11:22

Дипломатите од МНР покрај братот на претседателот, од Ерменија извлекле и македонски инжинер осомничен за проневера

Уапсениот дипломат Миле Миленковски во затворот во Врање чека дали ќе биде екстрадиран во Ерменија поради тоа што со уште двајца колеги со приватен авион успеал да...

Македонија 07.09.21 | 13:53

ВМРО-ДПМНЕ: Поради огромниот дипломатски скандал треба оставка на двоецот Димитров – Османи

Поради огромниот дипломатски скандал треба оставка на двоецот Димитров – Османи. Извлекувањето на ерменскиот тајкун од Ерменија е правено со употреба на многу ресурси...

Македонија 07.09.21 | 08:39

Милошоски за дипломатскиот скандал: Претпоставувам дека нарачателот е актуелен во Македонија, и има силна влијателна позиција

Поранешниот министер за надворешни работи Антонио Милишоски објавува досега необјавен документ од крими аферата „ерменски дипломатски рекет“, во која своја улога...

Македонија 08.05.20 | 16:48

Дипломатски скандал на кадрите на Димитров: Амбасадорот во Загреб го натепал секретарот

Нов дипломатски скандал го тресе Министерството за надворешни работи, предизвикан од кадрите на Никола Димитров. Вршителот на должност во македонската амбасада во...

Македонија 17.10.19 | 10:51

Заев си дозволи да биде транспарентен: Полска и Унгарија имаат проблем со владеењето на правото и внатрешни проблеми

На обраќањето во Виена, говорејќи за европерспективите во регионот и за тоа зошто Македонија треба да добие датум за преговори, премиерот Заев нагласи дека и земји-членки...

Македонија 12.08.19 | 08:03

Милошоски: Дипломатски скандал со Италија!

Пратеникот Антонијо Милошоски со реакција на фб навредите кон министерот за внатрешни работи на Италија Матео Салвини и Силвио Берлускони поранешен премиер на Италија...

Македонија 03.07.19 | 17:23

Мерко го испочитува Тимоние, Живка го навреди: СДСМ го пречека Французинот со холандско знаме

Гафот со летонското знаме истакнато пред Владата за пречекот на австрискиот канцелар Себастијан Курц стана практика. Штом пред протоколот на СДСМ ќе се исправи предизвикот...