Ознака: диктатура
Колумни 29.09.20 | 09:59

Нова тура санитарна диктатура?

Васко Шутаров (стравот, таа ѓаволски исплатлива работа) Во романот „Слепило” на португалскиот нобеловец Жозе Сарамаго, еден човек ненадејно ослепува. Набргу потоа...

Колумни 26.12.19 | 13:13

Репресократија

Петар Поп-Арсов Демократијата е комплициран систем. Не е за секого. Барем не за секој кој што по склоп на околности го допрел врвот на демократската пирамида. Неопходна...

Македонија 12.11.19 | 09:18

Илиевски: Ова не е закон за јавни собири, туку закон за воведување класична диктатура

Ако се вакви предложените измени, ова не е закон за јавни собири туку закон за воведување класична диктатура, коментира Богдан Илиевски по објавените предлог измени...

Црна хроника 05.07.19 | 20:26

Мајката на Пино: Ова е диктатура, ме приведоа затоа што извикував Македонија!

Ме приведоа затоа што извикував Македонија. Ова е диктатура!, изјави Маја Трпковска, мајка на Пинета Секондо Пино која беше приведена во полициска станица. Заедно со...