Ознака: детска евровизија 2021
Музика 19.12.21 | 18:42

9. место за тинејџерите од Дајте Музика на Евровизија, победа за Ерменија

Македонските претставници на Јуниор Евросонг завршија на деветтото место. На прво место завршија претаставниците на Ерменија. Децата од „Дајте музика“ имаа одличен...

Музика 19.12.21 | 17:57

Видео од настапот на тинејџерите од Дајте Музика на детска Евровизија – блескаа на сцената

Децата од „Дајте музика“ имаа одличен настап на Јуниор Евросонг. Насмеани лица, расположени, со одличен звук – Македонија звучеше одлично. За оние кои го припуштија...

Музика 19.12.21 | 17:48

Гласајте за Македонија! Гласајте за тинејџерите од „Дајте музика“

Гласајте за Кристина, Анастасија, Миха и Филип, тинејџерите од популарната телевизиска серија „Дајте музика“ кои ја претставуваат Македонија со песната „Green forces“....

Музика 19.12.21 | 09:23

Бугарија на детската Евровизија ќе се претстави со песна на македонско-бугарски тим предводен од Васил Гарванлиев

Десислава Димитрова и Мартин Стојанов денеска ќе ја претстават Бугарија на детската Евровизија, која се одржува во Париз. Бугарската песна за детската Евровизија е...

Музика 13.11.21 | 14:19

Објавени песната и видеоспотот на македонските претставници од „Дајте музика“ за Детската евровизија

„Ова е единственото место кое го нарекуваме дом и мора да сфатиме дека постапуаме погрешно“ – можеби звучи како заклучок од неодамнешната конференција за климатски...

Музика 12.10.21 | 21:55

Децата од „Дајте музика“ ќе ја претставуваат Македонија на Јуниорскиот Евросонг 2021

На 19-тото издание на Јуниорскиот Евросонг 2021, земјава ќе ја претставуваат група деца од мегапопуларниот детски телевизиски серијал „Дајте музика“. Оваа година, Јавниот...