Ознака: Давкова
Македонија 28.05.24 | 18:56

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со специјалниот претставник на Сојузна Република Германија за Западен Балкан, Мануел Сарацин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска го прими специјалниот претставник на Сојузна Република Германија за Западен Балкан, Мануел Сарацин.  На средбата...

Македонија 02.05.24 | 20:16

МТВ: Тимот на Пендаровски одговори дека не можат да му ја организираат агендата за дуел, ниту за одделно интервју

Вечерва во 20.15 на Македонската телевизија наместо дуел меѓу двајцата претенденти за шеф на државата, ќе има интервју само со кандидатката за претседател, Гордана Силјановска...

Македонија 21.04.24 | 20:52

Мицкоски: Убеден сум дека она што ќе се случи по 8 мај ќе биде ослободување на Македонија и обединување околу пет важни принципи

Овие избори се референдумско изјаснување на македонските граѓа ни Македонија повторно да биде твоја, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од митингот...